Kobieta.Swiatgwiazd.pl > Styl Życia > Na zdjęciu znajduje się dziecko. Widzisz je? Bardzo ważny test medyków
Weronika Chmielewska
Weronika Chmielewska 31.05.2023 12:07

Na zdjęciu znajduje się dziecko. Widzisz je? Bardzo ważny test medyków

dziecko
fot. instagram.com/cprkids/

Gdy za oknem temperatura robi się coraz wyższa, częstym sposobem na aktywność jest wyjście z dzieckiem na basen. Zabawa w wodzie to doskonała okazja do ochłody, ale też spore ryzyko. W mediach społecznościowych medycy udostępnili zatrważające zdjęcie. Na pierwszy rzut oka nie widać zagrożenia.

Wypoczynek nad basenem to jedna z popularniejszych form spędzenia lata. Miejmy na uwadze dobro dzieci, w szczególności w wodzie. Mały eksperyment daje do myślenia.

Widzisz na zdjęciu dziecko? Ono naprawdę tam jest

Medycy w mediach społecznościowych zamieścili pozornie zwykłe zdjęcie basenu. A jednak w błękitnej wodzie znajduje się dziecko, które na pierwszy rzut oka jest kompletnie niewidoczne.

Faktycznie po wpatrzeniu się w prawy dolny róg fotografii jedyną wskazówką na obecność małego nurka jest delikatna zmiana odcienia wody. Niewinny eksperyment niesie ze sobą bardzo ważną lekcję. Eksperci proszą rodziców o zwrócenie na to uwagi.

Ewa Kasprzyk zabrała córkę do kliniki medycyny estetycznej. Tak dziś wygląda Małgorzata Bernatowicz

Eksperci przestrzegają przed nierozwagą

Brak widoczności dziecka spowodowany jest przede wszystkim doborem kostiumu kąpielowego. Pod taflą niebieskiej wody bardzo trudno czasem dostrzec pociechy, które ubrały się w pastelowe kolory lub, co gorsza, różne odcienie błękitu.

Post ma zwrócić uwagę przede wszystkim rodziców przed zakupem stroju kąpielowego dla dziecka. W wielu sieciówkach właśnie rozpoczynają się letnie kolekcje, więc znalezienie odpowiedniego kompletu nie powinno stanowić problemu.

Wystarczy chwila nieuwagi by doprowadzić do tragedii

Podczas zabawy na basenie bardzo łatwo stracić dziecko z oczu, tym bardziej gdy w wodzie szaleje nawet kilkanaście malców podobnych do naszej pociechy. Wtedy bardzo ważny jest dobór kostiumu, który pomoże nam szybko zidentyfikować dziecko, nawet pod powierzchnią.

Odpowiedni strój w pierwszej kolejności będzie rzucał się w oczy, a w najgorszym wypadku może uratować malcom życie. Sami sprawdźcie, że odnalezienie dziecka na zdjęciu wcale nie jest łatwe. O tym, jak ważne są kolory strojów kąpielowych, pisaliśmy TUTAJ.

Zobacz zdjęcia:

Basen z dzieckiem.jpg
fot. instagram.com/cprkids/
Basen z dzieckiem (2).jpg
fot. instagram.com/cprkids/
Tagi: Styl życia