Kobieta.Swiatgwiazd.pl > Styl Życia > Najpopularniejsze diety w Polsce to zwykłe oszustwo. Strzeż się ich jak ognia
Redakcja Lelum
Redakcja Lelum 19.09.2018 13:09

Najpopularniejsze diety w Polsce to zwykłe oszustwo. Strzeż się ich jak ognia

popularne diety
unsplash.com/ rawpixel

Popularne diety krążą po internecie, a ludzie wierzą, że dzięki nim mogą stracić kilka lub kilkanaście kilogramów tygodniowo. Wrzucają zdjęcia efektów i zachwalają dietę, na którą właśnie przeszli. Tacy ludzie przekonują cię o wielkim powodzeniu nowego menu.

Popularne diety są zachwalane przez dietetycznych „ekspertów”, którzy mamią ludzi. Ustawiają ci jadłospis, mając niewielką wiedzę, którą nabyli podczas kilkutygodniowych kursów albo czerpią wiedzę właśnie z internetu.

Popularne diety a niebezpieczeństwo. Na czym polegają dietetyczne oszustwa?

Spora część osób wizytę u dietetyka wspomina nie za dobrze. Ich jadłospis był ubogi i wiązał się z nieustającym głodem i zmęczeniem. Ludzie narzekali, że współpraca z dietetykiem nie opierała się na komunikacji, a jedynie na przekazaniu kartki z jadłospisem. Jedna z osób, która zdecydowała się na wizytę u dietetyka, wspomina to, że jego menu było ubogie w węglowodany. Pacjent patrząc na to z perspektywy czasu, zastanawia się, jak to wytrzymał.

Jak podaje onet.pl, mężczyzna, który choruje na cukrzycę typu II, do dzisiaj zastanawia się, jak to wytrzymał. Dzisiaj skupia się na tym, żeby jeść tak, jak podpowiada mu to organizm. Dodaje, że oszustwo nie polega na tym, że diety nie działają, ale na tym, że nie da się na nich wytrzymać.

Ewa, która zdecydowała się pójść do dietetyka, opowiada, że jej dotychczasowa dieta nie działała. Mimo że zdrowo się odżywiała i dużo się ruszała, nie była w stanie zrzucić zbędnych kilogramów. Dlatego zdecydowała się na skorzystanie z usług profesjonalisty.

Ewa dodaje, że znalazła dietetyka, który miał w sieci najlepsze opinie. Kobieta przyznała, że zbadał ją na pierwszej wizycie i wykonał wszystkie pomiary. Wypytał Ewę o upodobania żywieniowe, śmiejąc się przy okazji z dietetyków, którzy skończyli uniwersytet. Stwierdził, że pięć posiłków dziennie to bzdura. Można zjeść jeden, ale bardzo obfity.

Kobieta już po trzech dniach zaczęła mieć mdłości, bóle głowy i czuła się bardzo źle. Okazało się, że dieta była droga i niesmaczna, a posiłki, które powinna przygotować, ciężko było wykonać dzień przed.

Czy popularne diety są skuteczne?

Dobry dietetyk nie przepisze nikomu jadłospisu na pierwszej wizycie. Do stworzenia takiego menu potrzebny jest szczegółowy wywiad, który należy przeprowadzić. Niezbędna będzie do tego również analiza krwi (morfologia, poziom glukozy we krwi czy profil lipidowy).

Wizyta u dietetyka nie powinna opierać się jedynie na przekazaniu jadłospisu. Osoba, która ma wykształcenie z tego zakresu musi wziąć pod uwagę również tryb życia pacjenta oraz jego kulinarne umiejętności. Dietetycy ostrzegają, że jeśli pacjent dostanie rozpisaną dietę na pierwszym spotkaniu, znaczy to tyle, że lekarz bazuje na gotowcu, a to może okazać się niebezpieczne.

Zastanawiasz się, jak odnaleźć dietetyka, który spełni twoje wymagania? Nie warto sugerować się opiniami w internecie, bo te mogą okazać się kłamstwem. Rzetelny dietetyk bez problemu pochwali się dyplomem i certyfikatami. Nie sugerujcie czymś, co przeczytacie w internecie. Popularne diety mogą okazać się niebezpieczne.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Najgłupsze teksty na podryw, jakie fundują nam faceci
  2. Wyznania Eli: „Zaliczyłam wpadkę, a teraz chce usunąć ciążę. Chłopak nie chce się zgodzić na aborcję”
  3. Rozmowa kwalifikacyjna. 7 sprawdzonych sposobów, które pozwolą wypaść ci świetnie

źródła: kobieta.onet.pl