Kobieta.Swiatgwiazd.pl > Styl Życia > Nastolatka usłyszała od lekarzy, że jest „zbyt młoda na depresję”. Teraz walczy o życie, jej rodzina jest zdruzgotana
Anna Frankiewicz
Anna Frankiewicz 15.11.2019 20:10

Nastolatka usłyszała od lekarzy, że jest „zbyt młoda na depresję”. Teraz walczy o życie, jej rodzina jest zdruzgotana

nastolatka
Carriad Jerret on Facebook

Nastolatka próbowała postąpić w odpowiedzialny sposób, jedyny słuszny w jej sytuacji. Szukała pomocy, prosiła o nią, starała się o leczenie. Niestety, ludzie, którzy ślubowali nie krzywdzić, którzy rzekomo poświęcili swoje życia, by ratować innych, za każdym razem odsyłali ją z kwitkiem. Teraz dziewczyna jest na skraju śmierci.

Depresja to straszna choroba, która zbiera ogromne żniwo. Tym bardziej że chorzy wciąż nie są przez społeczeństwo traktowani poważnie, są uznawani za słabych albo oskarżani o to, że „przesadzają”. Znalezienie się w takiej sytuacji jest tragiczne, a wybrnięcie z niej często przekracza możliwości chorego. Nastolatka robiła wszystko, by dostać następną szansę, jednak lekarze uparcie jej tego odmawiali.

Nastolatka walczy o życie

19-letnia Carriad od dwóch tygodni jest w śpiączce. Jej rodzina nie ma najmniejszego pojęcia, czy dziewczyna się z niej wybudzi, a jeśli tak — to w jakim stanie. Są zrozpaczeni, tym bardziej że wiedzą, że to nie musiało się skończyć w ten sposób, gdyby lekarze wysłuchali chorej.

nastolatka

Rodzina bardzo za nią tęskni.

Z natury gadatliwa i wesoła, od dłuższego czas Carriad czuła się coraz gorzej i gorzej. Stany depresyjne coraz bardziej ją pochłaniały, a dziewczyna widziała dla siebie coraz mniej nadziei. Jednak nie chciała się poddawać i szukała pomocy. Nastolatka była jednak odsyłana z kwitkiem jako „za młoda na depresję”. W końcu ogarnęło ją poczucie, że z tej sytuacji nie ma wyjścia i podjęła próbę samobójczą.

Żałują, że rodzina nie jest zadowolona

Żałujemy, że rodzina panny Jarrett nie jest zadowolona ze wsparcia, jakiego udzieliliśmy — skomentowała rzeczniczka departamentu zdrowia uniwersytetu. Tam właśnie nastolatka rozpaczliwie poszukiwała pomocy i właśnie tam zupełnie ją zignorowano. W świetle tego, w jakim stanie jest dziewczyna, komentarz zdaje się nie oddawać powagi sytuacji.

Rodzina Carriad podzieliła się łamiącą serce historią ich dziecka, aby zwrócić uwagę na to, że ignorowanie zdrowia psychicznego może być równie tragiczne w skutkach co fizycznego. Polska jest na drugim miejscu w Europie co do liczby samobójstw osób nieletnich, a liczby ciągle rosną. W zeszłym roku odnotowano prawie 750 prób samobójczych tylko w przedziale wiekowym 13-18.

Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży: 116 111

ITAKA – antydepresyjny telefon zaufania: 22 484 88 01

Telefon Zaufania dla Osób Dorosłych w Kryzysie Emocjonalnym: 116 123

Więcej numerów zaufania można znaleźć tutaj.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

nastolatka

Dziewczyna usiłowała zabić się dwa tygodnie temu.

nastolatka

Lekarze odmawiali jej pomocy.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Playboy, CKM i Cosmopolitan znikają z rynku. Wielkie zwolnienia, 70% ludzi traci pracę
  2. Jej ojciec zmarł kilka lat temu. Nie mogła powstrzymać łez, gdy zobaczyła kto klęczy przy jego grobie
  3. Myślała, że ma zwykłą krostę na nosie. Diagnoza lekarza okazała się dużo gorsza
  4. Gdy opublikowała swoje zdjęcia, cały świat wyśmiał ją za wygląd. Kolejne pokazała dopiero 8 lat później
  5. Zrobili Kożuchowskiej i Foremniak zdjęcia od dołu. Uznano, że starsza koleżanka zdeklasowała urodą
  6. 20 minut roboty i rodzina upojona błogością. Najlepszy na świecie przepis na naleśniki z tajemniczym trikiem

źródła: news.co.au, focus.pl