Kobieta.Swiatgwiazd.pl > Styl Życia > Niebezpieczny trend w randkach. Nie daj się złapać w spider webbing
Martyna Pałka
Martyna Pałka 23.02.2024 13:46

Niebezpieczny trend w randkach. Nie daj się złapać w spider webbing

Niebezpieczny trend w randkowaniu
Niebezpieczny trend w randkowaniu, fot. Canva

Psycholodzy ostrzegają przed kolejnym niebezpiecznym trendem, jaki pojawił się obecnie w randkowaniu. Zaczyna się bardzo niewinnie i wiele osób przez długi czas nie jest świadomymi tego problemu. Czym tak naprawdę jest “spider webbing” i jak się przed nim uchronić?

"Spider webbing" to nowy niebezpieczny trend w randkowaniu

Coraz więcej osób w sieci ostrzega przed królującym obecnie trendzie w randkowaniu, który zaczyna się niewinnie, lecz może nieść ze sobą naprawdę niebezpieczne skutki. Polega on na tym, że podczas relacji jedna ze stron stara się uzależnić od siebie swoją partnerkę lub swojego partnera i zaplątać ją w nawiązującą do nazwy “pajęczą nić”, z której naprawdę ciężko się wyplątać.

Początkowo osoba taka zasypuje swoją potencjalną drugą połówkę licznymi komplementami, miłymi słówkami, a także zabiera ją na romantyczne randki i zabiega o spotkania. Wszystko po to, aby niedługo później ukarać ją ciszą. To sprawia, że druga ze stron szybko uzależnia się od partnera i zabiega o jego kontakt. Taka toksyczna relacja może być naprawdę trudna do rozwiązania.

spider webbing.jpg
"Spider webbing" to nowy niebezpieczny trend w randkowaniu, fot. Canva
12 pytań z TikToka jako weryfikacja związku? Trend podbija sieć

Jaki jest cel niebezpiecznego "spider webbingu"?

Wiele osób zastanawia się, dlaczego nasz partner lub partnerka chcieliby stosować wobec nas metody manipulacyjne, zamiast szczerze obdarzyć na swoim uczuciem. Wszystko po to, abyśmy zwątpili we własne siły i poczucie własnej wartości, a także mocno uzależnili się od partnera, który wówczas w naszej opinii daje nam wszystko to, czego brakuje nam w życiu.

Celem jest przede wszystkim osaczenie “swojej ukochanej osoby” i oderwanie jej od innych osób z jej otoczenia — rodziny, przyjaciół i bliskich, którzy mogliby przestrzec ofiarę przed złymi zamiarami drugiej ze stron. Czasami może to wynikać po prostu z niskiego poczucia wartości napastnika lub jego zaburzeń psychicznych. Innym razem nasz potencjalny partner może po prostu chcieć nas oszukać, na przykład wyciągnąć od nas pieniądze.

spider webbing 1.jpg
Jaki jest cel niebezpiecznego "spider webbingu"?, fot. Canva

Jak chronić się przed "spider webbingiem"?

Istnieje kilka zachowań partnera lub partnerki, które niemal natychmiast powinny zapalić w Twojej głowie czerwoną lampkę. Jednak najważniejszym symptomem może być nasza intuicja i osobiste przeczucie, które podpowiada nam o intencjach ukochanego. Jeżeli czujemy, że ktoś przekracza nasze granice, warto o tym porozmawiać, a reakcja drugiej strony będzie klarowną odpowiedzią.

Drugą oznaką są próby odcięcia nas od naszego środowiska lub skłócenia nas z naszymi bliskimi. Nigdy nie poświęcajmy osób, z którymi przeżyliśmy tyle lat dla nowo poznanego partnera lub partnerki. Jeżeli ktoś tego od nas wymaga, nigdy nie ma dobrych intencji.

Kolejnym dowodem jest karanie ciszą. Każdy konflikt należy rozwiązywać, a znikanie na kilka dni nie świadczy dobrze o zamiarach drugiej połówki. Pamiętaj, że jest to również forma przemocy psychicznej, na którą nie musisz, a nawet nie możesz się godzić!

Tagi: randka