Kobieta.Swiatgwiazd.pl > Styl Życia > Niebywałe! Ten trik przyspiesza mycie pędzli. Aż ciężko uwierzyć, że wystarczy wykorzystać tylko jedno urządzenie
Klaudia Tomaszewska
Klaudia Tomaszewska 25.11.2023 12:30

Niebywałe! Ten trik przyspiesza mycie pędzli. Aż ciężko uwierzyć, że wystarczy wykorzystać tylko jedno urządzenie

Pexels/Mateusz Dach, mycie pędzli
Fot. Pexels/Mateusz Dach, mycie pędzli

Zachowanie czystości podczas korzystania z produktów do makijażu to absolutna podstawa. Dzięki temu nie roznosimy bakterii, które gromadzą się, chociażby na powierzchni gąbek czy pędzli. Jak jednak skutecznie i szybko wyczyścić włoski i miękką powierzchnię? Ten trik kompletnie was zaskoczy. Skraca bowiem czas czyszczenia produktów do make-upu o połowę.

Jak często należy myć pędzle?

Pędzle i gąbeczki do makijażu brudzą się w zasadzie po każdym wykorzystaniu. Oczywiście mało kto ma możliwość mycia ich codziennie. Ta czynność zajmuje sporo czasu, a do tego włosie długo schnie. Warto jednak znaleźć na to chwilę.

Produkty do makijażu, które mają bezpośredni kontakt ze skórą, należy myć zatem chociaż 2 razy w tygodniu. Dzięki temu wraz z podkładem czy pudrem na naszej skórze nie zagoszczą bakterie, czy kurz.

W ten sposób doczyścisz nagrobek bez szorowania. Wosk od razu odejdzie od płyty

Skuteczny i prosty sposób na mycie pędzli

Pędzle, czy te wykonane z naturalnego, czy z syntetycznego włosia, wymagają mycia. W zakamarkach kryją się bowiem bakterie, a nawet złuszczony naskórek.

W tym celu należy skupić się na dokładnym oczyszczeniu tych przedmiotów. Okazuje się, że można to zrobić wyjątkowo szybko. Wystarczy skorzystać ze specjalnego urządzenia, które wyglądem przypomina domowy blender. Jest on jednak pozbawiony ostrzy, a także ma nakładkę z otworami, które umożliwiają umieszczenie w nich pędzli o różnej wielkości.

Jakie środki wykorzystać do mycia pędzli?

Produkt, o którym mowa, szybko i skutecznie myje pędzle. Wystarczy jedynie dodać do niego środki myjące, takie jak np. szampon najlepiej taki przeznaczony dla dzieci.

Jest on bardzo delikatny, zatem skutecznie oczyści włosie, a do tego nie uszkodzi jego struktury. Po umyciu pędzli należy je dokładnie osuszyć, a następnie zostawić na grzejniku aż do wyschnięcia. Dbanie o te produkty do makijażu sprawi, że zminimalizujemy ryzyko pojawienia się na skórze wyprysków i alergii.

@brushblender1 Clean all your makeup brushes at once 💁‍♀️ #makeup #beautytok #makeuphacks ♬ original sound - Léanne Ansar