Kobieta.Swiatgwiazd.pl > Moda > Nowy model Adidas Samba 2025. To już zupełnie inne buty. Z klasyczną wersją mają niewiele wspólnego
Anna Koperska-Kolbusz
Anna Koperska-Kolbusz 21.06.2024 10:46

Nowy model Adidas Samba 2025. To już zupełnie inne buty. Z klasyczną wersją mają niewiele wspólnego

adidas samba 2025
fot. mat. prasowe

Najnowszy model adidasów na 2025 rok mocno zaskakuje swoim wystrzałowym designem. Ile kosztują i od kiedy będą dostępne w sprzedaży?

Adidas: historia w skrócie

Adidas, to niemiecka firma – jedna z najpopularniejszych, produkujących obuwie i ubrania sportowe. Marka ma równo 100 lat, bo założona została w 1924 roku przez braci Adolfa i Rudolfa Dasslerów w domu ich matki w Herzogenaurach. 

Nazwa pochodzi od zdrobnienia imienia Adolfa i trzech pierwszych liter nazwiska. A logo składa się z trzech pasków, które mają symbolizować ducha igrzysk olimpijskich i pokazywać połączenie trzech kontynentów, które biorą udział w tych igrzyskach. 

Marka dzieli się na: Adidas Sport, Adidas Classic oraz Adidas Style. 

Firma ta produkuje także sprzęt sportowy piłki i rękawice. A co ciekawe w 1970 roku wyprodukowała piłkę Teslar na Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej w Meksyku. Była ona specjalnie tak zrobiona, że była lepiej widoczna niż inne piłki w czarno-białej telewizji.

Po stu latach istnienia Adidas nadal cieszy się wielką popularnością na całym świecie. 

Wielka gala, a gwiazda przyszła… w Crocsach. Skryła je pod wieczorową kreacją Baleriny fishnet pokochały gwiazdy. Wiemy, gdzie kupisz je w stylu Sochy w niskiej cenie

Model butów Adidas Samba

Adidas Samba to klasyczne sportowe buty produkowane już od 1950 roku. Były to praktycznie jedne z pierwszych butów piłkarskich (torowych) i były przeznaczone do treningów, które miały ułatwiać ćwiczenia na zamarzniętych powierzchniach. 

Tego roku są na nowo szczególnie modne, a gwiazdy i fashionistki z całego świata już bardzo chętnie je noszą. Standardowe modele Samb kosztują około 549 złotych. 

 

Adidas Samba 2025. Cena

Najnowszy pokaz Walesa Bonnera wiosna/lato 2025 podczas Tygodnia Mody Męskiej w Paryżu zaprezentował kolejną współpracę Adidasa z brytyjskim projektantem. 

Kolaboracja Adidasa z tym projektantem trwa już od 2024 roku, a nieodłącznym elementem ich pracy są kolejne wariacje adidasów Samba. 

Najnowsza kolekcja Wales Bonner wiosna/lato 2025 przypomina uwielbianą brytyjską artystkę i projektantkę tkanin Althea McNish. Bardzo dużo stylizacji z najnowszej kolekcji Walii Bonner inspirowanych jest życiem nocnym w karaibskich miastach nad morzem. 

Dlatego też nowy model Samb jest z czarno-srebrnych cekin, które mienią się niczym woda nocą rozświetlona od lamp miast. 

Nie po raz pierwszy Wales Bonner znacznie odszedł w swoim projekcie od klasycznej i charakterystycznej estetyki tego modelu butów. 

Nowe adidasy Samba na wiosnę/lato 2025:

ccc.png
Nowy model Samba Adidas fot. Instagram @highsnobietysneakers
 
cccd.png
Nowy model Samba Adidas fot. Instagram @highsnobietysneakers
cvrr.png
Nowy model Samba Adidas fot. Instagram @highsnobietysneakers