Kobieta.Swiatgwiazd.pl > Styl Życia > Metody na obgryzanie paznokci – jak pokonać ten szkodliwy nawyk?
Dominika Bryś
Dominika Bryś 02.01.2021 00:39

Metody na obgryzanie paznokci – jak pokonać ten szkodliwy nawyk?

obgryzanie paznokci
fot. allison christine, www.unsplash.com

Czasami obgryzanie paznokci może być oznaką stresu emocjonalnego lub psychicznego. Zwykle pojawia się u osób, które są zdenerwowane, niespokojne lub przygnębione. To dla nich sposób radzenia sobie z tymi uczuciami.

Możesz nie zauważyć zmiany z dnia na dzień, ale przy odrobinie czasu i wysiłku możesz zerwać z obgryzaniem paznokci.

Powodów tego szkodliwego nawyku może być wiele. Jak sobie z nimi radzić? Przedstawiamy najlepsze metody na obgryzanie paznokci, dzięki którym będziesz mogła na nowo cieszyć się pięknymi dłońmi.

Naukowcy nie są pewni, czy obgryzanie paznokci jest genetyczne, ale dzieci, których rodzice obgryzają paznokcie, są również bardziej narażone na ten nawyk. Badania pokazują, że dzieje się tak nawet wtedy, gdy rodzice przestają to robić przed narodzinami dziecka.

Metody na obgryzanie paznokci – jak pokonać ten szkodliwy nawyk?

Zetnij je na krótko.

Taka długość zminimalizuje nawyk ich ogryzania.

Pokryj je lakierem o złym smaku.

Istnieją specjalne lakiery do paznokci o gorzkim smaku, którymi możesz pomalować swoje paznokcie. Okropny smak sprawi, że zastanowisz się dwa razy przed sięgnięciem dłońmi do ust.

Popisuj się pięknym manicure.

Spędzenie czasu w salonie kosmetycznym zapewni Ci zarówno ładne paznokcie, jak i powód, aby takie pozostały.

Załóż rękawiczki.

Może to zabrzmieć głupio, ale jeśli nie możesz dostać się do paznokci, nie możesz ich ugryźć. Jeśli rękawiczki nie sprawdzą się w Twoim codziennym harmonogramie, możesz poszukać naklejek na paznokcie – mogą one dać ten sam efekt.

Zajmij czymś ręce lub usta.

Znajdź coś, czym możesz się bawić – piłeczkę, czy długopis. Żuj gumę, aby usta miały pracę. Daj upust swojej energii gdzieś indziej.

Tagi: