Kobieta.Swiatgwiazd.pl > Styl Życia > Ochrona i pielęgnacja w jednym. Jak zadbać o skórę w słoneczne dni?
Redakcja Lelum
Redakcja Lelum 12.05.2023 10:11

Ochrona i pielęgnacja w jednym. Jak zadbać o skórę w słoneczne dni?

kremy
fot. materiał prasowy

Piękna pogoda i długie, ciepłe wieczory – tym charakteryzuje się lato i za to je kochamy. Co rok oczekujemy tego okresu, w którym wybywamy na bliższe i dalsze podróże. Bez względu na to, jakie są nasze wakacyjne plany, zawsze należy pamiętać o właściwym zabezpieczeniu skóry przed promieniowaniem UV. A co, jeśli możemy jednocześnie ochronić skórę przed negatywnymi wpływem słońca, pielęgnować ją i pozwolić zaczerpnąć witaminy D3? Marka Alkmie znalazła sposób, aby tego dokonać, tworząc krem do twarzy Sun d-light SPF50 oraz balsam do ciała Love at first sun SPF30

Codzienna ochrona przeciwsłoneczna to najbardziej skuteczna pielęgnacja przeciwstarzeniowa

Coraz więcej osób jest świadomych tego, że codzienna ochrona przeciwsłoneczna to najbardziej skuteczna pielęgnacja przeciwstarzeniowa. Dlatego na wakacjach, ale też na co dzień, towarzyszy nam kosmetyk z filtrem UV. Tylko czy mamy przy sobie SPF, który rzeczywiście zabezpiecza i pielęgnuje naszą skórę? Takie produkty oferuje marka Alkmie, która po premierze innowacyjnego serum z SPF Sun Drops, które zostało bardzo pozytywnie przyjęte, postanowiła poszerzyć linie Sun Protection o dwa nowe produkty – krem do twarzy Sun d-lght SPF50 oraz balsam do ciała Love at first sun SPF30. 

Ochrona na każdym poziomie

Nowości od Alkmie zapewniają wysoką ochronę przed promieniowaniem UVA na poziomie co najmniej ⅓ wartości ochrony UVB (SPF) – jest to ważne dla skóry, ponieważ to UVA w największym stopniu odpowiada za jej fotostarzenie. Zarówno krem jak i balsam są też barierą dla promieniowania HEV oraz IR, czyli kolejno – światła niebieskiego (emitowanego przez ekrany smartfonów i laptopów) oraz promieniowania podczerwonego, których musimy unikać tak samo jak promieniowania słonecznego, aby nasz skóra pozostała jędrna, sprężysta i zachowała młody wygląd jak najdłużej. To wszystko możliwe jest dzięki zastosowaniu w formułach produktów przełomowego w kwestii ochrony przeciwsłonecznej połączenia organicznych i mineralnych filtrów UV.

Efekt D-lighted skin

Skład Sun d-light SPF50 i Love at first sun SPF30 to też mnóstwo naturalnych ekstraktów oraz pielęgnujących surowców takich jak Nectaria Lithops, jest to innowacyjny nektar z żywych kamieni, którego właściwości umożliwiają zwiększenie syntezy witaminy D3 w skórze o ponad 100% oraz nawilżenia głębokich partii skóry do 93%. Dodatkowo poprawia on dotlenienie skóry i mikrokrążenie, hamuje rozpad kolagenu oraz zapewnia równowagę mikrobioty. Podsumowując – to kosmetyczne odkrycie roku 2021 pozwala osiągnąć efekt tzw. D-lighted skin, czyli: zwiększa syntezę witaminy D3 w skórze (vitamin D), odżywi i nawilża cerę (Dewy skin), zapewnia zdrowy i promienny blask (D-lightful glow), a także gwarantuje głębokie nawodnienie (Deeply hydrated). 

Dodatkowe walory

Innowacyjność i skuteczna wielozadaniowość nowości od Alkmie to główne, ale nie jedyne zalety tych produktów. Ich lekka formuła zapewnia komfort aplikacji w każdym miejscu, nawet na plaży, a ich delikatny zapach mango zaopiekuje się zmysłami, wprawiając w miły, letni klimat. Wart uwagi jest również fakt, że w kosmetykach zastosowano filtry, które nie szkodzą rafom koralowym.

Źródło: materiał prasowy

Tagi: kremy