Kobieta.Swiatgwiazd.pl > Styl Życia > Olaplex – co to jest i czy warto go stosować?
Dominika Bryś
Dominika Bryś 15.05.2020 23:22

Olaplex – co to jest i czy warto go stosować?

olaplex
www.unsplash.com, Tim Mossholder

Zabieg, który na dobre zagościć w cenniku większości salonów fryzjerskich w Polsce. To jeden z największych postępów technologicznych w tematyce włosów. Czym jest sławny od lat Olaplex i czy warto go stosować? Odpowiedzi na te pytania prezentujemy w tym artykule.

Olaplex – co to jest?

Krótko mówiąc – to linia naprawiająca zniszczone i łamliwe kosmyki. Włosy zawierają dużo białek keratynowych odpowiedzialnych za ogólny kształt i siłę pasm. Proteiny te zbudowane są z wiązań, które są rozkładane pod wpływem wysokiej temperatury oraz podczas zabiegów takich jak koloryzacja, rozjaśnianie, balayage, pasemka, czy ombre.

Ta linia kosmetyków wzmacnia mostki dwusiarczkowe lub wiąże je na nowo, dzięki czemu powstaje nowe połączenie między dwiema siarkami. W efekcie zabieg ten regeneruje pasma i nadaje im zdrowy wygląd.

Olaplex – czy warto go stosować?

Zdecydowanie tak. Wiązania włosa pękają, gdy jest on farbowany i poddawany zabiegom termicznym oraz chemicznym. Kosmetyk ten pozwala odbudować siłę, strukturę i integralność pasm. Zapobiega ich zniszczeniom. Stosowanie tej linii dobrze sprawdzi się u osób, które marzą o blond włosach, ale nie mogły wykonać tego zabiegu ze względu na nie najlepszą kondycję włosów.

Olaplex pozytywnie działa na kondycję pasm od wewnątrz, w przeciwieństwie do odżywki, która poprawia tylko powierzchowny stan kosmyków, dogłębnie regeneruje je.

Kuracja ta wygładza włosy, sprawia, że łatwiej się rozczesują. Minimalizuje on ich tendencję do kołtunienia się oraz plątania.

Produkt ten jest odpowiedni dla każdego rodzaju włosów – prostych, kręconych, suchych, zniszczonych – wszystkie z nas odczują efekty zabiegu.

Olaplex – jak go używać?

Zabieg dzieli się na 3 podstawowe etapy. Opisujemy je krótko w kilku krokach.

Olaplex 1

Zacznij w salonie fryzjerskim. Ważne jest, by użyć produkt przed koloryzacją. Aplikuje się go na pasma podczas zabiegu – miesza się wraz z kolorem i nakłada bezpośrednio na włosy.

Olaplex 2

Olaplex nr 2 jest stosowany na myjce. Po spłukaniu farby koloryzującej, fryzjer nakłada produkt na pukle, pozostawia na około 20 minut, a następnie spłukuje. Ten etap przypomina użycie maski do włosów.

Olaplex 3

Twoja kolej! Stosuj kosmetyk raz w tygodniu. Nałóż na wilgotne włosy, przeczesz pasma grzebieniem, by równomiernie rozprowadzić produkt, a następnie pozostaw na co najmniej dziesięć minut.

Producent do swojej oferty dodał także szampon oraz odżywkę. Warto stosować je w domu, by wzmocnić i wydłużyć efekty zabiegu.