Kobieta.Swiatgwiazd.pl > Uroda > Pixie cut dla dojrzałych kobiet. 4 propozycje, które odmłodzą cię o 10 lat!
Klaudia Tomaszewska
Klaudia Tomaszewska 15.09.2023 13:16

Pixie cut dla dojrzałych kobiet. 4 propozycje, które odmłodzą cię o 10 lat!

Darina Belongowa/Pexels/Canva, Pixie cut dla dojrzałych kobiet
Fot. Darina Belongowa/Pexels/Canva, Pixie cut dla dojrzałych kobiet

Fryzury mogą kompletnie zmienić wygląd twarzy. Niektóre dodają lat, zaś inne sprytnie je odejmują. Pixie cut to nie tylko najnowszy trend, ale również znakomite cięcie, które doskonale pasuje dojrzałym kobietom. Łagodzi rysy i sprawia, że twarz wydaje się lżejsza i mniej poważna. Zobacz, które ułożenia warto wypróbować.

Pixie cut, czyli idealne cięcie dla dojrzałych kobiet

Krótkie włosy mają w sobie masę seksapilu. Moda na cięcie w klimacie pixie cut wraca do łask. Stawiają na nie nie tylko młode dziewczyny, ale przede wszystkim kobiety w średnim wieku. Nic dziwnego, odmładzają, sprawiają, że twarz staje się lżejsza, a także doskonale podkreślają oczy i kości policzkowe.

Nie ma także ograniczeń w kwestii kolorów. Równie dobrze prezentują się na jasnych włosach, jak i na ciemnych czy nawet tych z siwymi refleksami.

Kobieta karmi męża własnym mlekiem. Powód jest wręcz nieprawdopodobny!

Pixie cut w wersji z pazurem

Jest kilka możliwości jeśli chodzi o cięcie pixie cut. Warto poznać różne warianty, zanim zdecydujemy się na wizytę u fryzjera i tak radykalne cięcie. Wiele zależy od kształtu naszej twarzy. Zatem osoby o okrąglejszej buzi powinny wybrać nieco dłuższą wersję. Z kolei dla pań, które mają trójkątną twarz, polecane są rozwiązania o krótszej formie.

Możesz zatem zdecydować się na uniesioną dłuższą grzywkę i pocieniowany tył lub postawić na pazurki przy twarzy i krótką grzywkę o asymetrycznym kształcie. Jedna i dryga wersja doda ci pikanterii.

Łagodna odsłona pixie cut

Łagodniejsze cięcie w klimacie pixie cut zakłada pozostawienie grzywki na tyle długiej, aby można ją było założyć za ucho. Dzięki temu całość prezentuje się z klasą, ale i subtelnie.

Możesz również zdecydować się na proste cięcie z tyłu, a grzywkę wystrzępić i zachować jej długość kawałek za brwi.

Którą opcje wybierzesz dla siebie?