Kobieta.Swiatgwiazd.pl > Styl Życia > Po porodzie nie mam ochoty się kochać. Porady co zrobić
Ewelina Kolecka
Ewelina Kolecka 29.11.2018 12:11

Po porodzie nie mam ochoty się kochać. Porady co zrobić

nie mam ochoty kochać się z mężem
Fot.unsplash.com Sarah Diniz Outeiro

Po porodzie nie mam ochoty się kochać. Jeśli niedawno urodziłaś dziecko, nie przejmuj się spadkiem libido. To naturalne, że potrzebujesz czasu na regenerację. Jednak jeśli od narodzin minął już rok, a twoja sypialnia nadal straszy chłodem, masz poważny powód do niepokoju.

Po porodzie nie mam ochoty się kochać. Narodziny dziecka stanowią moment, w którym wasze życie wywraca się do góry nogami. Kolki, karmienie, wstawanie w nocy i brak czasu na przyjemności – to może skutecznie zniechęcić do igraszek we dwoje. – Od kiedy urodziłam dziecko, nie mam ochoty, odpowiadasz mężowi, kiedy próbuje zainicjować współżycie. Coraz trudniej mu wytrzymać, tobie też. Dlaczego po urodzeniu dziecka nie mam ochoty na seks?

Rok po porodzie nie mam ochoty się kochać. Powody braku ochoty na seks

Jak twierdzi seksuolog dr Sylwia Jędrzejewska, aż połowa par kocha się rzadziej do roku po urodzeniu dziecka. Jednym z powodów może być rozregulowanie się hormonów w organizmie. Jeśli od porodu minął rok, a twoje libido nadal nie wzrosło, koniecznie udaj się do lekarza. Poproś o środki na unormowanie hormonów, które nie zaburzają laktacji ani nie zaszkodzą dziecku.

Dlaczego nie mam ochoty na seks? Brak podniecenia po porodzie może być także spowodowany po prostu chronicznym zmęczeniem, wynikającym z całodobowej opieki nad niemowlęciem. Szczególnie jeśli obowiązki domowe również spoczywają na twoich barkach. W takim przypadku aseksualność po porodzie powinna minąć, gdy złapiesz nieco życiowej równowagi. Co zrobić gdy mąż nie pomaga w domu? Porozmawiaj szczerze z partnerem, dlaczego nie masz ochoty się kochać. Wyjaśnij, że potrzebujesz większego wsparcia w codziennych obowiązkach. Nawet jeśli do tej pory świetnie dawałaś sobie ze wszystkim radę, opieka nad dzieckiem uniemożliwia ci bycie jednocześnie perfekcyjną sprzątaczką, kucharką i niańką.

Jeśli praca twojego męża wymaga częstych wyjazdów lub przesiadywania w biurze do późnych godzin, poproś o pomoc kogoś z bliskich, na przykład rodziców albo teściów. Pamiętaj, że nie wolno nadużywać ich dobrej woli, ponieważ mogą poczuć się wykorzystani.

Mąż nie chce się kochać po urodzeniu dziecka. Czy już go nie podniecam?

Mąż nie chce się kochać po urodzeniu dziecka. Jeśli masz wrażenie, że przestałaś być atrakcyjna dla partnera po porodzie, nie zamartwiaj się – to zdarza się w wielu związkach. Często mężczyzna zaczyna dystansować się od żony w sypialni jeszcze przed narodzinami. Dlaczego on nie chce seksu?

Jednym z częstych powodów jest strach przed zrobieniem partnerce krzywdy, zwłaszcza jeśli rodziła siłami natury. Same kobiety po pęknięciu albo nacięciu krocza nie ma ochoty się kochać. Ich obawa przed bólem sprawia, że stają się wręcz aseksualne.

Jak pokonać strach przed seksem? Najlepiej rozwiać wątpliwości podczas wizyty u ginekologa. Upewnij się, że twoje krocze albo rana po cesarskim cięciu prawidłowo się zagoiły. Jeżeli lekarz zapewni cię, że wszystko w porządku, ochota na seks niedługo się pojawi. Na początek możesz poprosić męża, żeby starał się być delikatny. W ten sposób uspokoisz i jego, i siebie.

Ginekolog zapewnił, że wszystko już w porządku, ale nadal boisz się uprawiać seks? Jeżeli wyczerpałaś wszystkie możliwości, lecz nie pomógł ani podział obowiązków, ani leki hormonalne, poproś lekarza o skierowanie do seksuologa. Wyjaśnij, że rok po porodzie nie masz ochoty się kochać, a on pomoże ci zrozumieć, że ten strach jest tylko w twojej głowie.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Po porodzie nie mam ochoty się kochać

Po porodzie nie mam ochoty się kochać. Narodziny dziecka wywracają dotychczasowe życie rodziców do góry nogami.

Wielu mężczyzn zaczyna dystansować się od partnerki w ciąży jeszcze przed porodem.

Jeśli łączenie roli matki i gospodyni domowej cię przerasta, nie wahaj się poprosić bliskich o pomoc.

Mąż nie chce się kochać po urodzeniu dziecka? Prawdopodobnie boi się, że niechcący sprawi ci ból.

Aż połowa par kocha się rzadziej do roku po urodzeniu dziecka.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Dlaczego po orgazmie nie mam ochoty? Ekspert tłumaczy
  2. Nie mam ochoty rozmawiać z mężem. 10 porad co robić
  3. Znaki zodiaku, które NIE potrafią żyć w związkach. Zmieniają partnerów jak rękawiczki

źródła: mamotoja.pl, mamazone.pl