Kobieta.Swiatgwiazd.pl > Styl Życia > Pod żadnym pozorem nie wsiadaj do auta, jeśli masz taką fryzurę. Niebezpieczeństwo jest ogromne
Magdalena Cichocka
Magdalena Cichocka 20.03.2023 09:50

Pod żadnym pozorem nie wsiadaj do auta, jeśli masz taką fryzurę. Niebezpieczeństwo jest ogromne

Fryzura
fot. tiktok.com/@natalieeekate

Tiktokerka podzieliła się ze światem trafnym spostrzeżeniem, o którym dowiedziała się od swojego lekarza. Okazuje się, że modna i uwielbiana przez kobiety w ostatnim sezonie fryzura może być realnym zagrożeniem podczas jazdy samochodem.

Ta jedna fryzura, choć jest modna i wygodna, na czas jazdy samochodem powinna być rozpuszczona. Mowa o spinaniu włosów klamrą.

Modna i niebezpieczna fryzura

W ostatnich miesiącach królować zaczęły fryzury, znane niektórym z przełomu lat 90. - 2000. W tamtym czasie kobiety lubowały się w spinaniu swoich włosów ozdobnymi klamrami. Trend ten wrócił w ostatnim czasie, a na ulicach możemy dostrzec coraz więcej kobiet z upiętymi kosmykami. 

Najczęściej tego typu spinki wykonane są z twardego plastiku. Niektóre z nich są metalowe czy też zdobione koralikami, perłami i innymi dodatkami. Każda osoba, która kiedykolwiek zdecydowała się na spięcie włosów z tyłu głowy, doskonale wie, że oparcie się o zagłówek bywa niewygodne. W trakcie jazdy samochodem jest to zaś wyjątkowo niebezpieczne.

Po co w damskich majtkach jest kieszonka? To nie przypadek, lecz bardzo ważny element

Skutki spięcia włosów klamrą

Jazda samochodem bywa dynamiczna, a na drodze zdarzają się sytuacje, w których konieczne jest gwałtowne hamowanie czy nagły skręt. Manewry te mogą z kolei prowadzić do uderzenia głową o zagłówek. O ile nasze włosy są rozpuszczone, a zagłówek miękki, nie powinno dojść do niebezpiecznej sytuacji. Sprawa wygląda inaczej, kiedy z tyłu głowy znajduje się twarda klamra. 

Fryzura ze spinką z tyłu głowy może stanowić ogromne zagrożenie. Podczas gwałtownego hamowania i uderzenia głową o górną część fotela, spinka wbije się w skalp. Ponadto ostre elementy mogą przebić się przez skórę, a nawet uszkodzić czaszkę. 

Film ostrzegawczy

Tiktokerka, działająca w sieci pod nickiem @natalieeekate postanowiła ostrzec wszystkich, którzy podczas jazdy spinają włosy klamrą. Zamieściła na platformie film, który nagrała w samochodzie, prezentując i opowiadając o niebezpiecznych skutkach.

Kobieta dowiedziała się o możliwym niebezpieczeństwie od lekarza, który spotkał się z ofiarami wypadków samochodowych, i którym spinki do włosów wbiły się w głowę. Dziś tiktokerka ostrzega innych i sama zapowiedziała, że nigdy nie poprowadzi samochodu w takiej fryzurze. Jej film zobaczycie poniżej:

Zobacz zdjęcia:

Tagi: Włosy