Kobieta.Swiatgwiazd.pl > Styl Życia > Polskie gwiazdy, które w ogóle nie chcą mieć dzieci. Macierzyństwo nie jest dla nich
Klaudia Tomaszewska
Klaudia Tomaszewska 26.05.2023 11:26

Polskie gwiazdy, które w ogóle nie chcą mieć dzieci. Macierzyństwo nie jest dla nich

Aleksandra Kwaśniewska, Grażyna Torbicka, Doda
fot. KAPiF

Coraz więcej polskich gwiazd powtarza, że nie planuje macierzyństwa. Posiadanie dzieci nie leży w sferze ich pragnień. Maluchy wiele zmieniają, a nie każdy czuje się na to gotowy. Poznajcie znane kobiety, które nie boją się o tym mówić wprost! 

Czy posiadanie dzieci to konieczność i powinność każdej kobiety? Oczywiście, że nie! Wiele z nich mówi o tym bez ogródek, a na szczycie listy widnieją znane nazwiska, które przecierają szlaki bezdzietnym, spełnionym kobietom.

Agnieszka Woźniak-Starak, Edyta Olszówka - postawiły na siebie!

Z reguły nie ma w tym większej filozofii, a za taką decyzją stoi świadome podejście do życia i własnych potrzeb. Można je określić jako zdrowy egoizm, który w przypadku decyzji o dzieciach zdecydowanie powinno się wziąć pod uwagę. 

W końcu nie każda kobieta musi mieć dziecko, aby czuć się pełnowartościowa. Wśród takich gwiazd znajduje się Agnieszka Woźniak-Starak, które bez ogródek mówi, że nie ma rozwiniętego instynktu macierzyńskiego. Niegdyś na dziennikarce wywierana była presja posiadania dzieci. Ten okres był dla niej wyjątkowo trudny, szczególnie że musiała cały czas odpierać ataki ze strony hejterów. W końcu celebrytka przedstawiła swoje stanowisko — kobiety nie są maszynkami do rodzenia dzieci! 

Edyta Olszówka także przyznała, że dziecko to dla niej zbyt duże wyzwanie, pod wieloma względami. Musiałabym przeorganizować całe życie, a jej kariera bardzo by wówczas zwolniła. Ponadto w jednym z archiwalnych wywiadów opowiedziała o braku instynktu macierzyńskiego, który znacząco utrudniałby nawiązanie z maluchem zdrowej relacji.

Kupisz kosmetyki w Biedronce, a później dostaniesz zwrot pieniędzy. Dotyczy specjalnej oferty na Dzień Matki

Dzieciom mówią NIE - Doda i Beata Pawlikowska

To jednak nie koniec długiej listy polskich gwiazd, które świadomie wypowiadają się o swojej bezdzietności. Wśród dwóch topowych nazwisk z pewnością przewija się Doda i Beata Pawlikowska. 

Dorota Rabczewska w kilku wywiadach, odniosła się do tematu macierzyństwa. Jej stanowisko jest jasne: lubi dzieci, ale nie swoje. Piosenkarka podkreśliła również, że macierzyństwo jest dla niej ogromnym heroizmem, na który po prostu nie jest gotowa. Do tego dochodzi fakt, że artystka po prostu nie ma szczęścia do mężczyzn i być może przy żadnym z nich nie poczuła się na tyle bezpieczna, aby chcieć założyć pełną rodzinę. 

Podróżniczka Beata Pawlikowska przez lata nie miała czasu na malucha, a do tego po prostu nie czuła potrzeby, aby zostać matką. Jak sama przyznała, nie obawia się tego, że na starość nie będzie miał jej kto “podać szklanki wody”.  Fakt, że żaden z partnerów pisarki nie chciał mieć dzieci, sprawił, że ten temat nie był poruszany, a z czasem stał się mało ważny.

Aleksandra Kwaśniewska i Grażyna Torbicka - kariera na pierwszym miejscu

Z kolei Grażyna Torbicka niewiele mówi o powodach braku potomstwa. Stwierdziła jednak, że wraz z mężem są przykładem na to, iż można stworzyć szczęśliwy, zdrowy związek bez dzieci. Sama jest jedynaczką i od nastoletnich lat bardzo skupiała się na karierze. Wychodzi na to, że obrała w swoim życiu inne cele i to one przynoszą jej satysfakcję. 

Aleksandra Kwaśniewska wraz z mężem świadomie zrezygnowali z rodzicielstwa, o czym dziennikarka wielokrotnie wspomina, chociażby w swoich social mediach. Prowadząca “Miasta Kobiet” aktywnie działa na rzecz kobiet, które zmagają się z krytyką ich bezdzietności i chętnie radzi im dobrym słowem. Nie ma problemu, aby otwarcie poruszać ten temat w przestrzeni publicznej. 

Na szczęście żyjemy w czasach, w których brak potomstwa to nic nadzwyczajnego, a gwiazdy, które mówią o tym głośno, pomagają społeczeństwu podchodzić z większym zrozumieniem do kobiet, które decydują się na świadomą bezdzietność.

Zobacz zdjęcia:

Doda
Fot. KAPiF
Grażyna Torbicka
Fot. KAPiF
Aleksandra Kwaśniewska
Fot. KAPiF
Beata Pawlikowska
Fot. KAPiF
Agnieszka Woźniak-Starak
Fot. KAPiF
Edyta Olszówka
Fot. KAPiF
Tagi: Samo życie