Kobieta.Swiatgwiazd.pl > Styl Życia > Poszła do lekarza z bólem brzucha. Okazało się, że nosi "kamienne dziecko". Kobieta zmarła
Marcin Gałązka
Marcin Gałązka 12.03.2023 19:48

Poszła do lekarza z bólem brzucha. Okazało się, że nosi "kamienne dziecko". Kobieta zmarła

kamienne dziecko
fot. Pavel Danilyuk z Pexels/canva.com

50-letnia kobieta z Konga przez niemal 10 lat nosiła w sobie martwy płód - tzw. kamienne dziecko. Taki przypadek jest niezwykle rzadki, na świecie został odnotowany zaledwie 300 razy. Historię Afrykanki opisują zagraniczne media.

Kobieta po przybyciu do Stanów Zjednoczonych poszła do lekarza z powodu bólu brzucha. Przyczyną okazało się być właśnie kamienne dziecko. 9 lat wcześniej Afrykanka zaszła w ciążę pozamaciczną. Została zaproponowana jej operacja, jednak kobieta ją odrzuciła ze względu na wcześniej doznaną traumę.

Kobieta nosząca kamienne dziecko zmarła z niedożywienia

Schorzenie to polega na tym, że płód, który rozwija się poza macicą obumiera i kobieta nie jest w stanie go wydalić. Może to doprowadzić do wielu bardzo poważnych powikłań zdrowotnych. 

Śmierć może zostać spowodowana degradacją tkanek, która doprowadzi do zatrzymania akcji serca lub infekcją wywołaną przez osłabienie układu odpornościowego czy arytmią. W przypadku Kongijki płód uciskał jelita. Jej organizm nie był w stanie przyswajać składników odżywczych i zmarła z niedożywienia.
 

Agnieszka z "Chłopaków do wzięcia" urodziła dziecko. Prawda wyszła na ja przypadkiem

Historia kobiety z kamiennym dzieckiem

Afrykanka we wczesnych latach życia była dwukrotnie wysiedlana. W Tanzanii urodziła ośmioro dzieci, a trzy z nich niestety zmarły w latach dzieciństwa. Przy dziewiątej ciąży zauważyła, że jej dziecko się nie rusza.

Medycy w obozie uchodźców uspokoili ją jednak, że wszystko jest w porządku i powinna naturalnie urodzić, a jeżeli tak się nie stanie to powinna ponownie przyjść do nich za 2 tygodnie. Jednak gdy wróciła oskarżono ją o zabicie dziecka.

Kobieta z kamiennym dzieckiem zmarła

Z tego właśnie powodu kobieta uznała, że już więcej nie skorzysta z pomocy medycznej. Lekarzom w USA sugerowała także, że ktoś nałożył na nią klątwę. Udało się im jednak przekonać ją do stosowania antybiotyków.

Pomagały one w dolegliwościach żołądkowych. Brała także tabletki regulujące ciśnienie krwi. Po kilkunastu miesiącach w Stanach niestety zmarła.

kamienne dziecko.jpg

Źródło: wiadomosci.radiozet.pl