Kobieta.Swiatgwiazd.pl > Styl Życia > Przykry zapach potu, nieświeży oddech? To mogą być oznaki poważnej choroby
Redakcja Lelum
Redakcja Lelum 12.09.2018 12:47

Przykry zapach potu, nieświeży oddech? To mogą być oznaki poważnej choroby

pot
unsplash.com Larm Rmah

Pot bywa bardzo kłopotliwym problemem. Gdy dochodzi do tego nieprzyjemny zapach z ust, mamy ochotę zakopać się pod ziemię. Te dolegliwości są nie tylko wstydliwe, ale mogą oznaczać różnego rodzaju choroby. Dowiedz się jakie!

Pot i nieświeży oddech towarzyszą Ci od dłuższego czasu? Nie potrafisz się pozbyć tych problemów, które przeszkadzają Ci w normalnym funkcjonowaniu? Wypróbowałaś już prawie wszystkie możliwe środki, żeby pozbyć się nieprzyjemnego zapachu, ale nic to nie dało? Stop! Przykry zapach potu i nieświeży oddech mogą być oznakami choroby! Nie warto tego bagatelizować.

Pot i nieświeży oddech, jakie są oznaki poważnych chorób?

Myjesz zęby trzy razy dziennie, a i tak Twój oddech jest nieprzyjemny? Przykry zapach z ust może być spowodowany próchnicą! Co ją wywołuje? Niski poziom higieny jamy ustnej. Często szczotkujemy zęby w pośpiechu i rzadko sięgamy po nitkę dentystyczną. Dzięki niej możemy pozbyć się resztek pokarmów spomiędzy zębów.

Słyszeliście o trimetyloaminurii? My też nie… To bardzo rzadki przypadek zaburzenia metabolicznego o genetycznym podłożu. Woń z buzi przypomina zgniłą rybę. Potoczna nazwa tej choroby to: zespół rybiego odoru. Jak podaje portal kobieta.onet.pl, nośnikiem odoru jest pot, mocz i oddech.

Jeśli przyjmowałaś w ostatnim czasie jakieś leki, możesz zauważyć u siebie nadmierną potliwość i nieprzyjemny zapach z ust. Te przykre zapachy mogą pojawić się w trakcie brania antybiotyków, zwykłych lekarstw, a nawet środków wspomagających odchudzanie!

Cukrzyca może również przyczynić się do pogorszenia odoru z ust i przykrego zapachu potu.

– By zapewnić sobie źródło energii, organizm zaczyna korzystać z tłuszczów zawartych w diecie. W efekcie intensywnej lipolizy (rozkładu tłuszczów) dochodzi do powstawania ciał ketonowych. Jednym z nich jest aceton, związek o ostrym zapachu przypominającym woń zgniłych jabłek – podaje portal kobieta.onet.pl.

Masz ostatnio stresujący okres w życiu albo w pracy? Przy okazji zauważyłaś u siebie nadmierną potliwość? Takie problemy mogą być spowodowane stresem. Gruczoły apokrynowe, które natychmiastowo reagują na skoki napięcia, skupione są pod pachami, na stopach oraz w okolicach genitaliów. Pot, który jest wydzielany tą drogą, bogaty jest w białka i lipidy, które stanowią idealną pożywkę dla bakterii. To one są odpowiedzialny za odór, który może towarzyszyć przy nadmiernym stresie.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Znak zodiaku, data urodzenia, a co z dniem tygodnia? Również mówi o nas wiele
  2. „Najmocniej na świecie zraniła mnie przyjaciółka. Nie zaufam żadnej kobiecie”. Wyznanie Alicji
  3. Najmodniejszy makijaż na sezon jesień i zimę 2018/2019

źródła: kobieta.onet.pl,