Kobieta.Swiatgwiazd.pl > Styl Życia > Pożegnaj kryzys w związku z metodą 5 godzin. Na czym polega?
Martyna Pałka
Martyna Pałka 18.02.2024 07:33

Pożegnaj kryzys w związku z metodą 5 godzin. Na czym polega?

Pożegnaj kryzys w związku z metodą 5 godzin
Pożegnaj kryzys w związku z metodą 5 godzin, fot. Canva

Wiele par przechodzi kryzysy, które znacznie osłabiają ich relację, a niekiedy prowadzą nawet do rozstania. Istnieje jednak kilka sposobów, aby uchronić się przed najgorszym i rozwiązać konflikt, który poróżnił zakochanych. Sprawdź, na czym polega metoda 5 godzin i koniecznie wypróbuj ją podczas kłótni z drugą połówką.

Metoda 5 godzin pomoże rozwiązać kryzys w związku

Coraz więcej par zmaga się z kryzysami i awanturami, które bardzo często spowodowane są nadmiarem obowiązków i zbyt szybkim tempem życia. Całkowicie naturalnym stało się godzenie kilku prac z prowadzeniem domu i rozwijaniem swojej pasji. Często prowadzi to do sytuacji, gdy od dawna nie mamy możliwości szczerej rozmowy z naszym partnerem lub partnerką, a przez to znacznie się od nich oddalamy.

To właśnie brak rozmowy i zainteresowania nasza drugą połówką może prowadzić do momentu, w którym poczuje się ona zignorowana i niedoceniona, a to pierwszy krok do problemów w naszej relacji. Naukowcy przekonują jednak, że wystarczy zaledwie 5 godzin tygodniowo, aby odratować nasz związek i raz na zawsze pozbyć się kryzysu.

metoda 5 godzin 2.jpg
Metoda 5 godzin pomoże rozwiązać kryzys w związku, fot. Canva
Polka wzięła ślub z Egipcjaninem i przeszła na islam. Jej słowa o randkowaniu zaskoczą niejedną osobę Co uszczęśliwia Raka, Barana i Pannę? Każdy znak zodiaku lubi coś innego. To podkręci twoje Walentynki

Na czym polega zbawienna metoda 5 godzin?

Zdaniem specjalistów kluczem od odbudowania naszego związku jest poświęcenie odpowiedniej ilości czasu naszej ukochanej lub ukochanemu. To właśnie świadome spędzanie czasu i intensywna rozmowa sprawiają, że nie tracimy zainteresowania drugą osobą i jesteśmy w stanie przezwyciężyć każdy kryzys w naszej relacji.

Naukowcy przekonują więc, że 5 godzin tygodniowo to odpowiedni czas na utrzymanie zdrowego związku z naszym partnerem lub partnerką. Jest to czas, który warto spędzić na rozmowie o naszych planach, marzeniach, wizjach na przyszłość oraz problemach, które wspólnie chcemy rozwiązać. To sprawia, że zakochani umacniają swoją więź i przywiązują się do siebie, dzięki czemu nie ma w ich relacji miejsca na kryzys i kłótnie.

metoda 5 godzin 1.jpg
Na czym polega zbawienna metoda 5 godzin?, fot. Canva

Jak wygląda metoda 5 godzin w praktyce?

Istnieje kilka zasad, które sprawiają, że metoda 5 godzin nie ma sobie równych w kwestii radzenia sobie z kryzysem w związku. Chodzi o odpowiedni podział czasu na każdy dzień z naszą drugą połówką. Zdaniem ekspertów powinniśmy zacząć od porannej rozmowy, która nie musi trwać więcej niż 2 minuty, a pomoże nam dobrze rozpocząć dzień.

Z kolei po całym dniu pracy specjaliści zalecają 20-minutą rozmowę, podczas której można podzielić się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami tego dnia. Wieczorne rozmowy zacieśniają więzi i umacniają związki. Ważne jest również, aby w ciągu każdego dnia przeznaczyć po 5 minut na docenienie naszego partnera oraz czułość wobec niego. To sprawia, że stajemy się sobie jeszcze bliżsi i czujemy obecność naszej drugiej połówki.

Kolejnym kluczowym aspektem jest cotygodniowe spotkanie lub randka, które powinny trwać około 120 minut. Pozwoli to na spędzenie czasu z ukochaną osobą, pozbycie się stresu i zapomnienie o prozie życia codziennego. 

Tagi: miłość