Kobieta.Swiatgwiazd.pl > Uroda > Poznaj największe skincare trendy 2024 roku. Dzięki nim twoja cera będzie zachwycała
Martyna Pałka
Martyna Pałka 10.02.2024 07:12

Poznaj największe skincare trendy 2024 roku. Dzięki nim twoja cera będzie zachwycała

Największe skincare trendy 2024 roku
Największe skincare trendy 2024 roku, fot. Canva @alessandrobiascioli

Medycyna estetyczna rozwija się na coraz wyższym poziomie, a to sprawia, że mnóstwo kobiet przełamuje swoje początkowe obawy i decyduje się na skorzystanie z jej dobroci. Rok 2024 zaskoczy nas jeszcze lepszymi zabiegami, które doskonale wpłyną na naszą skórę. Istnieje jednak mnóstwo sposobów, aby o swoje piękno zadbać samodzielnie w domowym zaciszu.

Skincare - jak dbać o skórę w 2024 roku?

Zacznijmy od tego, że nie potrzebujesz wizyty u specjalisty i poddawania się skomplikowanym zabiegom medycyny estetycznej, aby wyglądać i czuć się pięknie i młodo. Równie ważna jest po prostu odpowiednia pielęgnacja naszej skóry, którą możesz wykonywać samodzielnie w domu. 

Przede wszystkim musisz pamiętać, że nie tylko Twoja cera potrzebuje odnowy i nawilżenia, ale warto poświęcić uwagę skórze całego ciała. Dermatolodzy zapewniają, że skincare, który wykracza poza granicę naszej twarzy, może mieć niesamowity nie wpływ nie tylko na wygląd i kondycję naszej skóry, ale też nasze dobre samopoczucie. 

Warto więc skupić się na naszej szyi, ale również dokładnym naważeniu i pielęgnacji całego ciała. W tym celu powinnyśmy stosować odżywczy retinol, poprawiający jędrność skóry kwas hialuronowy oraz kwasy AHAs i BHAs.

Olejek marchewkowy to prawdziwa witaminowa bomba. Jak go stosować, by cieszyć się gładką cerą i lśniącymi włosami? Przetestowała hitową wcierkę do włosów za niecałe 32 zł. Efekt to kompletne zaskoczenie

Jakie trendy w skincare będą królować w 2024 roku?

W rozpoczynającym się 2024 roku warto postawić na głębokie nawilżenie i nawodnienie naszej skóry. Naukowcy od lat pracują nad składnikami aktywnymi, które pomogą nam raz na zawsze zapomnieć o suchej skórze twarzy i ciała. W tym roku również będzie królował “glossy skin effect”, czyli efekt dogłębnie nawilżonej skóry, która błyszczy się niczym szklana powierzchnia.

Aby uzyskać taki rezultat, warto pomyśleć o odpowiednim doborze kosmetyków, takich jak serum, czy kremy nawilżające. Najlepszym wyborem będą innowacyjne produkty, zawierające w swoim składzie ektoiny, czyli składnik aktywny chroniący przed odwodnieniem spowodowanym nadmiarem soli w organizmie.

Ektoina to potężny składnik pochodzący z bakterii, opracowany z myślą o ochronie ich przed ekstremalnymi środowiskami. Świetnie pomaga w osłonie i ochronie komórek, a także w utrzymaniu nawilżenia - tłumaczyła w rozmowie z Glamour lekarz medycyny estetycznej Sophie Shotter.

Jakie podejście do skincare będzie królować w 2024 roku?

Nie tylko dobór odpowiednich kosmetyków oraz pamięć o regularnej pielęgnacji całego ciała mogą znacznie wpłynąć na poprawę wyglądu i kondycji Twojej skóry. Wisienką na torcie jest odpowiednie podejście i nastawienie na to, jak chcemy, aby wyglądało nasze ciało.

W 2024 roku króluje przeświadczenie o tym, że holistyczne podejście do piękna i zdrowia naszego ciała, może mieć realne skutki w naszym wyglądzie i samopoczuciu. Chodzi tutaj przede wszystkim o to, jak my same postrzegamy nasze ciało i to, jak jesteśmy odbierane przez społeczeństwo.

Stosowanie kosmetyków, zdrowy tryb życia i aktywność fizyczna są niesamowicie istotne w dążeniach do uzyskania perfekcyjnego wyglądu, jednak najważniejsze w tym wszystkim jest zachowanie otwartego umysłu i przekonanie o swoim własnym wewnętrznym pięknie. To, jak się czujemy, ma zawsze odzwierciedlenie w tym, jak wyglądamy, dlatego warto zadbać nie tylko o swoją skórę, ale również pewność siebie i zdrowie psychiczne.

Źródło: glamourmagazine.co.uk