Kobieta.Swiatgwiazd.pl > Styl Życia > Poznaj skuteczny sposób na robaki w łazience. Kosztuje grosze i działa
Katarzyna Lendzion
Katarzyna Lendzion 14.03.2024 10:26

Poznaj skuteczny sposób na robaki w łazience. Kosztuje grosze i działa

Domowe sposoby
fot. Canva/Tatiana Sidorova

Owady i insekty w łazience mogą okazać się najbardziej nieprzyjemnym problemem. Mamy jednak dla was domowy sposób na ich pozbycie się, a kosztuje zaledwie parę złotych. Często mamy go już nawet w domu. 

Jakie robaki pojawiają się w toalecie?

Rybiki cukrowe, nazywane również mącznikami, to niewielkie owady, które często można znaleźć w wilgotnych i ciepłych środowiskach, w tym w łazienkach. Pojawiają się w domach z kilku powodów. Przede wszystkim, lubią wilgotność, a w toaletach panuje jej wysoka ilość ze względu na regularne używanie wody. Rybiki cukrowe żywią się organicznymi resztkami, takimi jak resztki mydła, szamponu, czy nawilżaczy powietrza. Łazienki często zawierają pozostałości po tych produktach, co stanowi dla nich atrakcyjne źródło pożywienia. 

W dodatku, brak cyrkulacji powietrza i niewłaściwa wentylacja mogą sprzyjać gromadzeniu się wilgoci i zapachów, co przyciąga insekty. Rybiki cukrowe preferują także ciepłe środowisko, więc łazienka, zwłaszcza jeśli jest ogrzewana, jest dla nich idealnym miejscem do przebywania. 

Łazienka
(fot. Canva)
Posyp druciak solą, a zaoszczędzisz mnóstwo pieniędzy

Jak pozbyć się rybików cukrowych?

Aby pozbyć się rybików cukrowych, istotne jest utrzymanie łazienki w czystości i suchości. Regularne czyszczenie powierzchni, usuwanie resztek organicznych i zapewnienie odpowiedniej wentylacji może pomóc ograniczyć populację tych insektów. Dodatkowo, można stosować pułapki lub naturalne repelenty, aby zminimalizować ich obecność. 

Starajmy się utrzymywać suche środowisko w łazience. Można użyć odkurzacza do odsysania wilgoci z obszarów trudno dostępnych, takich jak szpary między płytkami. Regularnie myjmy podłogę, ściany, zlewozmywak, wannę, prysznic itp. Również niektóre naturalne substancje, takie jak boraks, kreda, sproszkowany siarczan wapnia czy kreda, mogą odstraszać rybiki cukrowe.

Domowy sposób na rybiki cukrowe

W social mediach pełno jest domowych sposobów na insekty w toalecie. Znaleźliśmy dobry, sprawdzony trik na ich pozbycie się przy użyciu olejku lawendowego. Na wacik kosmetyczny należy nalać kilka kropel olejku i przetrzeć nim wszystkie szczeliny ścian, fug, miejsc łączeń wanny ze ścianą itp. Rybiki nie znoszą intensywnych zapachów, w tym właśnie lawendy, a olejek dodatkowo zapewni przyjemny aromat w toalecie. 

Aby pozbyć się robaków, należy dodatkowo umyć płytki łazienki wodą z sokiem z cytryny z dodatkiem rozmarynu i goździków. Tutaj również chodzi o intensywne zapachy, które odstraszą rybiki. Sami zobaczcie poniżej, jak wykorzystać te domowe sposoby: