Kobieta.Swiatgwiazd.pl > Uroda > Rozmaryn na włosy działa lepiej, niż najdroższa odżywka! Użyj go w ten sposób, a będą rosły jak szalone
Małgorzata Beszczyńska
Małgorzata Beszczyńska 21.09.2023 07:04

Rozmaryn na włosy działa lepiej, niż najdroższa odżywka! Użyj go w ten sposób, a będą rosły jak szalone

canva, rozmaryn
canva, rozmaryn na włosy

Jeśli marzą ci się piękne i gładkie włosy, nie musisz wydawać pieniędzy na drogie maseczki, czy szampony. Już nasze babcie znały naturalne sposoby pielęgnacji, które kosztowały grosze, a dawały niesamowite efekty. Jednym z nich jest stosowanie rozmarynu na włosy. Prosta metoda sprawi, że będą rosły długie i piękne. 

Co na rzadkie włosy? Metoda mycia włosów jest bardzo ważna

Jeśli cierpisz na problem rzadkich i cienkich włosów, masz kilka sposobów, aby to zmienić. Przeróżne maski, szampony i odżywki są sposobem, jednak warto najpierw zastanowić się nad metodą mycia włosów.

Okazuje się, że jeśli myjesz włosy pochylając się do przodu, znacznie je osłabiasz. Cały ciężar mokrych kosmyków sprawia, że cebulki znacznie się osłabiają, a nowe, dłuższe włosy nie chcą rosnąć. Zdaniem specjalistów, włosy powinny być odchylone do tyłu i myte delikatnie. 

Dodatkowym sposobem, na pobudzenie cebulek do wzrostu jest dokładne wmasowywanie specyfików w skórę głowy. Jeśli smarujemy nimi skalp, a nie pasma, jest szansa, że cebulki włosa zostaną “aktywowane”.

Najmodniejszy manicure na jesień 2023 pochodzi z Azji. Ta stylizacja paznokci jest niesamowita!

Sposób na długie włosy i naturalny patent na łupież. Rozmaryn działa niesamowicie!

Jedną z naturalnym metod pielęgnacji włosów, stosowaną już przez nasze babcie jest rozmaryn na włosy. Jak działa? Nie tylko pobudza cebulki, ale i naturalnie zmiękcza włos, sprawiając że nie będzie się puszyć i łamać. Wzmocnione kosmyki będą szybciej rosły, a dodatkowo, będą długo wyglądać, jak po nałożeniu odżywki.

Dodatkowym plusem stosowania rozmarynu na włosy jest walka z łupieżem! Ten produkt pomaga się szybko rozprawić z uciążliwym problemem, a leczniczy specyfik, to po prostu płukanka z tej przyprawy.

Nałóż rozmaryn na włosy i patrz, jak szybko rosną. Jak to zrobić?

Napar z rozmarynu uzyskasz  tak samo, jak przy zalewaniu liściastej herbaty. Wystarczy, że umieścisz ususzone gałązki w dzbanku i zalejesz wrzątkiem. Kiedy rozmaryn zabarwi już wodę, a napar będzie wystarczająco mocny, odcedź go i poczekaj, aż wystygnie. Następnie podczas mycia polewaj nim włosy. Nie musisz zmywać płukanki - rozmaryn ma łady zapach. Dla trwałości efektu, powtarzaj czynność około 2 razy w tygodniu.