Kobieta.Swiatgwiazd.pl > Uroda > Selfcare w nowym stylu czyli niezwykłe połączenie social mediów z codzienną pielęgnacją
Martyna Pałka
Martyna Pałka 24.03.2022 09:59

Selfcare w nowym stylu czyli niezwykłe połączenie social mediów z codzienną pielęgnacją

Selfcare
Pexels/Ron Lach

Zima, początek grudnia i zbliżające się święta Bożego Narodzenia to idealny czas, aby zadbać o siebie — swój wygląd i dobre samopoczucie. W tym zabieganym czasie, kiedy każdy z nas ma na głowie milion spraw, najważniejsze jest, aby nie zapomnieć o sobie i potrafić o siebie zadbać. Najlepszym rozwiązaniem jest zastosowanie wszystkim dobrze znanego selfcare.

Polska marka Senkara zachęca każdego z nas, aby obudził w sobie swoje naturalne piękno i spróbował w ten sposób poprawić swoje obniżone po okresie jesiennym samopoczucie. Marka opublikowała nawet specjalny filtr w social mediach, który pomoże wylosować nam naszą codzienną aktywność, będącą częścią selfcare.

Jak ważne jest odpowiednie selfcare?

Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami. W tym niezwykle intensywnym okresie bardzo ważne jest, aby nie zapominać o sobie i swoim dobrym samopoczuciu, które po jesiennym czasie może być na zdecydowanie niższym poziomie, niż powinno. Polska marka Senkara przedstawia kilka niezawodnych sposobów, które nie tylko pomogą Ci o siebie zadbać, ale też wydobędą Twoje naturalne piękno i poprawią postrzeganie samej siebie.

Senkara zaprojektowała również specjalny filtr na social media, który pomoże wylosować Twoją codzienną aktywność. Dzięki temu nie można już szukać wymówek od zastosowania w codziennym życiu tak potrzebnego selfcare. Premiera filtra odbiła się ogromnym echem w świecie influencerów. Z okazji wejścia w życie nowego projektu i urodzin założycielki Senkary zorganizowano imprezę, w której wzięło udział wiele gwiazd świata social mediów. Poniżej przedstawiamy kilka sposobów, prezentowanych przez Senkarę, które zachęcą Cię do codziennego selfcare.

Kilka sposobów na skuteczne selfcare

Marka Senkara przedstawia wiele niezawodnych sposobów na codzienne selfcare. Poniżej prezentujemy trzy, które na pewną zdobędą Twoje serce i zachęcą Cię do codziennego dbania o swój wygląd i samopoczucie.

selfcare
materiały prasowe

Nałóż odżywcze serum i zrób masaż głowy

Na rynku można kupić wiele skutecznych serum do skóry twarzy. Marka Senkara proponuje swój produkt pod nazwą Sleep Tight, który dogłębnie nawilży naszą cerę. Wystarczy nanieść 2 lub 3 krople serum na palce i wmasować w dobrze oczyszczoną skórę twarzy i szyi, aż do całkowitego wchłonięcia się produktu. Kosmetyk powinno stosować się minimum raz w tygodniu na noc, ale polecana częstotliwość to 2 lub 3 razy w tygodniu. Przed nałożeniem Sleep Tight pamiętaj o dokładnym zwilżeniu twarzy. Aby jeszcze bardziej nawilżyć naszą skórę, na serum można nałożyć dodatkową warstwę kremu.

serum
materiały prasowe

Zrób maseczkę nawilżającą

Idealnym produktem, który można zastosować, aby wdrążyć ten pomysł w życie, jest nowość od marki Senkara — maseczka z awokado. Przygotowanie produktu nie powinno stworzyć większego problemu. Do 4-5 łyżeczek maseczki dodaj 6-7 łyżeczek wody lub ulubionego hydrolatu, zamieszaj energicznie i odczekaj około 30 sekund. Maska powinna zmienić swoją konsystencję i przybrać formę gładkiej puszystej masy, przypominającą bitą śmietanę. Następnym krokiem jest nałożeniem grubej warstwy produktu na twarz, z pominięciem okolic oczu i trzymanie jej przez około 15 minut.

maseczka
materiały prasowe

Uśmiechnij się do nieznajomego

Tak proste, a tak nieoczywiste. W tym trudnych czasach uśmiech może zdziałać prawdziwe cuda i dostarczyć drugiemu człowiekowi mnóstwa pozytywnej energii, a odwzajemniony będzie miał naprawdę pozytywny wpływ na Twoje zdrowie psychiczne. Uśmiech w kierunku nieznajomego daje korzyści obydwu stronom i może okazać się niezwykle pomocny, nie tylko dla drugiego człowieka, ale też dla Ciebie.

uśmiech
materiały prasowe

Źródło: na podstawie materiałów prasowych

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami na temat gwiazd i nowinek ze świata show-biznesu koniecznie napisz do nas na adres: [email protected].