Kobieta.Swiatgwiazd.pl > Styl Życia > Skarpetki straciły swój śnieżnobiały odcień? Dodaj do prania jeden składnik, a będą jak nowe
Martyna Pałka
Martyna Pałka 25.10.2023 15:25

Skarpetki straciły swój śnieżnobiały odcień? Dodaj do prania jeden składnik, a będą jak nowe

Jak sprawić, by skarpetki były śnieżnobiałe
Jak sprawić, by skarpetki były śnieżnobiałe, fot. Canva

Białe skarpetki, które po kilku praniach stają się szare to problem, którego z pewnością doświadczył każdy z nas. Oto jeden prosty i zaskakujący trik, który pozwoli im odzyskać dawny blask. Wystarczy zaledwie jeden domowy składnik.

Jak sprawić, aby szare skarpetki odzyskały dawną biel?

Białe skarpetki mają ogromną tendencję do brudzenia się w zaskakująco szybkim tempie. Dotyczy to zwłaszcza tych dziecięcych, które wystawione są na działanie piasku, kurzu i innych tego typu warunków, w jakich bawią się nasze pociechy. Jednakże nawet w przypadku naszych skarpet, utrzymanie ich lśniącej bieli stanowi nie lada wyzwanie.

To nic dziwnego, że ten element garderoby po kilku praniach staje się nieodwracalnie szary i nawet najlepsze proszki do prania nie są sobie w stanie z tym poradzić. Przedstawiamy więc jeden niezawodny sposób, który raz na zawsze pozwoli przywrócić białym skarpetkom utracony blask.

Wystarczy 2 zł i spacer do apteki. Włosy będą mocne i lśniące, jak po drogiej laminacji!

W jaki sposób przywrócić biel swoim skarpetkom?

Istnieje kilka trików na zachowanie dłuższej świeżości, ładnego wyglądu i dobrego stanu naszego prania. Przede wszystkim warto regularnie sprawdzać czystość naszej bielizny oraz nie nosić jej dłużej niż przez jeden dzień. Po doprowadzeniu jej do całkowitego zniszczenia nawet najlepsze metody nie przywrócą materiałowi blasku i koloru. Pamiętajmy też o segregacji i oddzielaniu ubrań białych od tych, które mogą je zafarbować.

Ten domowy sposób nie tylko pomaga przywrócić praniu utraconą biel, ale też jest niesamowicie ekologiczny i nie niszczy materiału, z którego zostało ono wykonane. Silne środki piorące najczęściej mają mocny wpływ na strukturę naszych skarpet - znacznie ją osłabiają, a to z kolei sprawia, że często zaledwie po kilku praniach powstają w nich dziury. Poznaj sposób, dzięki któremu już na zawsze pożegnasz się z tymi problemami.

Ten trik pozwoli odzyskać biel Twoim skarpetkom!

Tajemniczym składnikiem, który na zawsze odmieni jakość Twojego prania i pomoże Ci na zawsze zapomnieć o szarych skarpetach, jest soda oczyszczona. Ten produkt większość z nas bez problemu powinna znaleźć w swojej kuchni i do tej pory nie zdawała sobie sprawy z jego ukrytych właściwości.

Soda ma właściwości wybielające i nawet jej niewielka ilość pozwoli skarpetkom odzyskać utracony kolor. Wystarczy więc do prania dosypać cztery łyżki tego produktu, a następnie zastosować taką temperaturę oraz środki czystości, jakich normalnie użyłabyś podczas prania. Możesz być zaskoczona, jak śnieżnobiałe i pachnące będą Twoje skarpetki!