Kobieta.Swiatgwiazd.pl > Styl Życia > Soda oczyszczona sprawi, że twoja cera będzie gładka i lśniąca. Przepis na szybką maseczkę
Aleksandra Kwaterkiewicz
Aleksandra Kwaterkiewicz 22.11.2021 08:40

Soda oczyszczona sprawi, że twoja cera będzie gładka i lśniąca. Przepis na szybką maseczkę

soda oczyszczona
fot. pixabay.com/ silviarita

Soda oczyszczona to niezbędna rzecz w naszej kuchni. Wiele osób, zamiast używać jej do pieczenia ciast czy przygotowywania naleśników, używa do codziennych porządków w swoim domu. Soda ma niezwykłe działanie oczyszczające, które również może przysłużyć się w pielęgnacji naszej cery.

Soda oczyszczona w połączeniu z wodą staje się papką, która może mieć przeróżne zastosowanie, również w kosmetologii. Teraz gdy wszyscy spędzamy wiele czasu w domu, warto przetestować, czy naturalne maseczki na bazie sody, działają również na naszą skórę.

Soda oczyszczona – szczególnie dobra dla cery tłustej

Teraz gdy wszyscy jesteśmy poddani kwarantannie i raczej nie wychodzimy z domu, mamy wreszcie czas by przetestować kosmetyczne rozwiązania. Ile razy zdarzyło się tak, że kupiłaś jakąś super polecaną maseczkę, dość drogą, która nie przyniosła oczekiwanych efektów? Teraz masz okazję wypróbować naturalne sposoby, które mogą uczynić cuda.

Wągry, to jedna z najtrudniejszych zmor naszej cery. Szczególnie gdy znajdują się na nosie, co jest wynikiem nadprodukcji sebum. Najczęściej łatwo jest zakryć te niedoskonałości makijażem, ale nie o to chodzi, by maskować, i przez to mnożyć swój kłopot, ale żeby się go pozbyć w najbardziej bezpieczny i ekologiczny sposób.

Maseczki z sodą oczyszczoną

  • Wersja odżywczo- oczyszczająca

Składniki: miód, soda oczyszczona

Przygotowanie:

Miód, najlepiej ten lejący mieszamy z dwoma łyżkami sody oczyszczonej. Powstanie nam kleista papka. Kolistymi ruchami wklepujemy kosmetyk i czekamy 15 minut. Maskę zmywamy letnią wodą. Skóra powinna wyglądać na świeżą i oczyszczoną, jeśli miałaś kłopot z suchymi partiami, miód wspaniale je nawilżył, odżywił także cerę, pozbywając się z niej szarości. Soda zajęła się oczyszczeniem z martwego naskórka, nadmiarem sebum i wągrami.

  • Wersja wegańska – oczyszczająca

Składniki: jedna łyżeczka sody oczyszczonej, jedna łyżeczka wody

Mieszając te dwa proste składniki, otrzymamy białą papkę o konsystencji, która raczej nie nadaje się na nałożenie na całą twarz, z uwagi na swoją niestałą konsystencję. Soda oczyszczona po kontakcie z wodą będzie pobudzona to działania oczyszczającego. Nałóż odrobinę papki na nos i obserwuj, jak zachowuje się twoja skóra poddawana całkowitemu oczyszczeniu, usuwaniu martwego naskórka i sebum. Choć wągry nie znikną, bo nie jest to maska mechaniczna, oczyszczona skóra w zasadzie nie będzie ich już produkować.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

soda oczyszczona

Soda oczyszczona to niezbędny element w naszym domu. Okazuje się, że może być potrzebna także w pielęgnacji naszej cery.

soda oczyszczona

Piękny, oczyszczony nos to marzenie wielu kobiet. Przez to, że mamy cerę w niedoskonałościach wstydzimy się chodzić bez makijażu. W efekcie ciągłym malowaniem się psujemy naszą cerę do ostatka.

soda oczyszczona

Maseczki to najlepszy sposób, by intensywnie wpłynąć na naszą cerę.

Źródło: ofeminin.pl