Kobieta.Swiatgwiazd.pl > Moda > Styl lat 90. wraca do łask. Każda Polka ma to jeszcze w swojej szafie
Katarzyna Derda
Katarzyna Derda 23.03.2023 11:49

Styl lat 90. wraca do łask. Każda Polka ma to jeszcze w swojej szafie

Moda lat 90.
Massonstock, canva

Trendy modowe na 2023 są kontynuacją i rozwinięciem tych, jakie mogliśmy już zaobserwować na wybiegach rok temu. To oficjalne: styl lat 90. znowu powrócił do łask, a w nadchodzącym, wiosennym sezonie będzie jeszcze odważniejszy i bardziej zwariowany. Oznacza to, że możecie poszaleć z inspiracjami.

Warto dokładnie przejrzeć zawartość naszych szaf: elementy stroju, które będą najmodniejsze w tym roku, z pewnością znajdziecie w najciemniejszym kącie. Moda lat dziewięćdziesiątych stawiała na indywidualizm, zatem z łatwością wybierzecie z niej to, co wam odpowiada.

Styl lat 90. znowu w modzie: jakie elementy są najważniejsze?

Lata dziewięćdziesiąte były bardzo burzliwym okresem w historii świata, co widać także w modzie. Była to epoka kontrastów, odważnych wyborów, z jednej strony zachwycona żywymi kolorami, z drugiej: niebojąca się ascetycznego, sportowego image’u. To właśnie z tej estetyki czerpie pełnymi garściami dzisiejszy streetwear.

Jako że stawiano wówczas na wolność stylu i dystans, jedną z kluczowych zasad jest wygoda. Zrzucaj więc szpilki i zakładaj trampki lub adidasy. Kultowe conversy są modne do dzisiaj, a ich wytrzymałość sprawia, że te, które nosiłaś ponad dwie dekady temu, wciąż będą nadawały się do uzupełnienia stylizacji.


W stylu tym odnajdą się zarówno te osoby, które lubią zestawienia czerni i bieli, jak i wielbicielki żywych barw o jadowitych odcieniach. Do trampek lub sneakersów dobierz ortalionową kurtkę w zwariowanych kolorach, luźny biały t-shirt i klasyczne lub czarne jeansy.

Łukasz: "Prawdziwa kobieta kończy się na 55 kilogramach. Na randce zwracam uwagę, czy nie je za dużo"

Styl lat 90. i nietypowe dodatki

Oczywiście wymienione elementy garderoby to nie wszystko. W grę wchodzą też oversize’owe, koszulowe kurtki, długie do ziemi płaszcze, szerokie bluzy oraz jeansowe katany. Do kurtki idealnie będą pasować sportowe czapki z daszkiem, do płaszcza – sztruksowy kapelusz.

"Mroczna" strona lat 90.

Jeśli nie lubisz sportowego stylu, skup się na bardziej „mrocznej” stronie mody lat 90. Poszarpane dżinsowe spodnie, koszulki z nazwami zespołów rockowych, ciężkie wojskowe buty w stylu glanów i metalowa biżuteria: to także królowało wtedy na ulicy.


A jeżeli daleko ci do ponurego stylu, postaw na wesołe inspiracje: wspomniane ortalionowe kurtki w przedziwnych zestawieniach kolorystycznych połącz z plastikową biżuterią i zamszową torbą listonoszką albo plecakiem. Wszystkie chwyty dozwolone.

Tagi: Moda