Kobieta.Swiatgwiazd.pl > Styl Życia > Koniec ściemy! Te diety szkodzą naszemu zdrowiu!
Redakcja Lelum
Redakcja Lelum 10.09.2018 15:18

Koniec ściemy! Te diety szkodzą naszemu zdrowiu!

szkodliwe diety
unsplash.com Thought Catalog

Szkodliwe diety są wśród nas! Według badań kobiety odchudzają się co najmniej trzy razy w roku! Kobiety popadają w obsesję odchudzania, starają się zrzucić zbędne kilogramy za pomocą co raz to modniejszych diet! Takie coś jest szczególnie niebezpieczne i może prowadzić do tragicznych skutków! Przeczytaj, o jakie diety chodzi…

Szkodliwe diety zyskują na popularności. Kobiety popadają w obsesję odchudzania. Kierują się modą i trendami, a nie rozsądkiem. Naukowcy są zgodni w jednej kwestii. Najlepszą dietą jest ta zbliżona do śródziemnomorskiej. Eksperci uważają ją za najzdrowszą na świecie.

Szkodliwe diety, które sieją spustoszenie w naszym organizmie?

Znalazłaś w internecie dietę cud, którą stosują gwiazdy i uznałaś, że ją wypróbujesz? Po paru dniach masz zawroty głowy, mdłości i kłopoty z trawieniem? To tylko nieliczne skutki uboczne, które posiadają szkodliwe diety!

Jedną z diet, która wciąż nie traci na popularności, jest ta wysokotłuszczowa, inaczej zwana dietą Kwaśniewskiego. Polega ona na całkowitym wyeliminowaniu węglowodanów z diety. Jadłospis obfituje jednak w tłuste mięsa, sery, jajka czy śmietanę. Jak podaje Newsweek: „[…] 30 profesorów medycyny uznało ją za wybitnie szkodliwą dla zdrowia.” Ta dieta eliminuje węglowodany, które są potrzebne dla naszego organizmu! Dodatkowo jest uboga w witaminy i błonnik.

Na drugim biegunie znajdują się diety całkowicie pozbawione tłuszczu. One są równie szkodliwe dla naszego organizmu i zdrowia. Popularna dieta Dukana, która oparta jest na dostarczaniu dużej ilości białka, jest groźna dla układu krążenia! „Trawienie dużych ilości białka skutkuje podwyższeniem poziomu homocysteiny, toksycznego aminokwasu, który uszkadza śródbłonek naczyniowy, przyczyniając się do rozwoju złogów miażdżycowyc” podaje Newsweek. W trakcie stosowania tej diety uszkodzeniu mogą również ulec nerki. Dieta wysokobiałkowa może prowadzić do niewydolności nerek!

Zanim zaczniecie się odchudzać i stosować diety, które są popularne w internecie, zastanówcie się dwa razy. Najlepszym rozwiązaniem jest wizyta u dietetyka, który dobierze Wam odpowiedni jadłospis i pomoże pozbyć się zbędnych kilogramów.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Dziadkowie opiekują się twoim dzieckiem? Dawać im pieniądze?
  2. 10 damskich imion, które faceci uważają za najseksowniejsze
  3. Osoby aseksualne są wśród nas. Wstrząsające wyznanie: „Usłyszałam kiedyś, że po prostu nie miałam prawdziwego bolca”

źródła: newsweek.pl, poradnikprzedsiebiorcy.pl