Kobieta.Swiatgwiazd.pl > Moda > Szpilki możesz zostawić w szafie. W tym roku królują "buty Dorotki". Są stabilne, stylowe i bardzo wygodne
Klaudia Tomaszewska
Klaudia Tomaszewska 14.09.2023 17:45

Szpilki możesz zostawić w szafie. W tym roku królują "buty Dorotki". Są stabilne, stylowe i bardzo wygodne

chuotanhls/fran tobi nagashi/Pexels, Buty Dorotki
Fot. chuotanhls/fran tobi nagashi/Pexels, Buty Dorotki

Od lat na topie były eleganckie buty na wysokim obcasie. Nie ma w tym nic dziwnego, w końcu sprawiały nie tylko, że zyskiwałyśmy kilka centymetrów, ale również wysmuklały optycznie nogi. Do tego podnoszą pośladki i wspaniale wyglądają w zasadzie do większości stylizacji. Teraz ich era powoli przemija, a miejsce na szczycie ulubionych butów zajmują te urocze egzemplarze. Można oszaleć na ich punkcie.

Jakie buty warto mieć w swojej szafie?

W damskiej garderobie powinny znaleźć się elementy stroju, które można wykorzystać w zasadzie w każdej sytuacji. Dlatego warto zaopatrzyć się w obuwie sportowe, eleganckie i oczywiście dostosowane do pory roku

Tym razem skupimy się na butach typowo eleganckich. Jeszcze do niedawna w tym względzie królowały klasyczne szpilki. Ich miejsce jednak z dumą zajęły “buty Dorotki”, które są absolutnie urocze.

Ten środek do protez możesz wykorzystać podczas sprzątania łazienki. Niebywałe, jakie ma działanie!

Dlaczego "buty Dorotki" cieszą się takim powodzeniem?

Warto jednak zaznaczyć, że “buty Dorotki” nieco różnią się od klasycznego obuwia na wysokim obcasie. Mają bowiem zdecydowanie grubszy obcas, co wpływa na stabilność, a także dodany został paseczek na kostce, który utrzymuje obuwie na nodze, nawet podczas tańca.

Należy jednak pamiętać, że jest to obuwie o dosyć ciężkim wyglądzie, zatem nie jest wskazane dla osób o grubszych lub krótkich nogach.

Buty Dorotki w Renee
Fot. renee.pl, Buty Dorotki w Renee

Gdzie kupić "buty Dorotki"?

Buty nazywane są imieniem Dorotki, ze względu na ich podobieństwo do obuwia noszonego przez bohaterkę bajki “Czarnoksiężnik z krainy Oz”. Ten wyjątkowy model, który zyskuje coraz większe grono zwolenniczek, można znaleźć m.in. w sklepie internetowym Renee.

Warto wspomnieć, że znakomicie wygląda zarówno do cienkich, jak i grubych rajstop, a nawet do jeansowych spodenek o szerokim kroju.

Podoba wam się taki model?