Kobieta.Swiatgwiazd.pl > Moda > Tak Roksana Węgiel ubrała się na maturę. Góra skromnie, ale nie chciała wyglądać jak grzeczna uczennica
Katarzyna Derda
Katarzyna Derda 04.05.2023 14:23

Tak Roksana Węgiel ubrała się na maturę. Góra skromnie, ale nie chciała wyglądać jak grzeczna uczennica

Roksana Węgiel
Fot. instagram.com/roxie_wegiel; tiktok.com/@roxiewegiel

Roksana Węgiel zdaje w tym roku maturę. Choć samymi testami zdaje się nie przejmować, także i ona pochwaliła się stylizacją, jaką wybrała na dzisiejszy egzamin. Połączyła bardzo grzeczną górę z dołem, któremu daleko do skromnego.

Maturalna stylizacja piosenkarki zdecydowanie pokazuje jej niepokorny charakter, choć wciąż pozostaje w dość grzecznej, jak na nią, estetyce. Jak Roxie ubrała się do szkoły? 

Roksana Węgiel w stylizacji na maturę

Mogłoby się wydawać, że matura nie jest okazją do „rewii mody”, a wiele osób tak stresuje się egzaminami, że nie w głowie im wybieranie stroju na ten dzień. Roxie pokazuje jednak, że mózg pełen wiedzy i modna kreacja mogą iść w parze.

Jej stylizacja łączy w sobie dwie estetyki: grzeczną i typowo szkolną oraz tę z pazurem, zdecydowanie bardziej typową dla Węgiel. Choć górna część stroju jest bardzo ascetyczna i przypomina mundurek, o tyle dół wyróżnia się znacząco.

Czym jest mermaidcore? Oceaniczna moda wychodzi z wybiegów na ulice

Roksana Węgiel na maturze

Artystka przed pójściem na maturę nagrała TikToka, na którym pokazała się widzom w ciemnym sweterku z dekoltem w serek, białej klasycznej koszuli oraz krótkiej, czarnej plisowanej spódniczce.

Szkolny styl podkreśliła czarno-białymi skarpetkami i butami na koturnie w tej samej kolorystyce. Pozostaje mieć nadzieję, że w sali egzaminacyjnej będzie ciepło i wokalistka nie zmarznie w nogi. Trzeba jednak przyznać, że całość wygląda bardzo stylowo i nowocześnie.

Strój Roxie na maturę

Strój, jakiego nie powstydziłaby się żadna z bohaterek anime, z pewnością przyciągnął zaciekawione spojrzenia. To właśnie w tym gatunku najczęściej możemy zobaczyć połączenie kusych, plisowanych mini i dłuższych skarpetek u uczennic.

Nagranie, jakie opublikowała Roksana, zostało podpisane „Co ma być, to będzie! Powodzenia”. Jest to nawiązanie do tekstu utworu, jaki słyszymy w tle filmu, czyli „100 dni do matury” Maty.

Mina Węgiel pokazuje, że rzeczywiście nie stresowała się ona nadmiernie. We wcześniejszych wywiadach wspominała zresztą, że na razie nie planuje iść na studia, więc egzamin dojrzałości jest dla niej formalnością.

Zobacz zdjęcia i film:

Roksana Węgiel
Roksana Węgiel, fot. tiktok.com/@roxiewegiel
Roksana Węgiel
Roksana Węgiel, fot. tiktok.com/@roxiewegiel
@roxiewegiel

Co ma być to będzie! Powodzenia💕

♬ dźwięk oryginalny - bart🤠