Kobieta.Swiatgwiazd.pl > Moda > Tak ubiorą wręczających medale na Olimpiadzie. Louis Vuitton pokazał stroje
Anna Koperska-Kolbusz
Anna Koperska-Kolbusz 05.07.2024 12:45

Tak ubiorą wręczających medale na Olimpiadzie. Louis Vuitton pokazał stroje

None
fot. mat. prasowe

Olimpiada coraz bliżej. Z tej okazji zaprezentowano stroje, w które ubrane będą dzieci wręczające medale. Stylistyka nawiązuje do lat 20.

Olimpiada: historia

Historia igrzysk sięga bardzo daleko, bo aż do starożytności. Wywodzą się one z Grecji. Z archiwalnych pisemnych zapisów wynika, że pierwsze igrzyska odbyły się w 776 r.p.n.e, jako element festiwalu religijnego na cześć Zeusa. Wtedy to Grecy nie liczyli czasu w latach, a w olimpiadach.

Obecnie Olimpiada odbywa się co 4 lata w różnych krajach. Tym razem zagości do Francji. Rozpocznie się 26 lipca w Paryżu i potrwa do 8 sierpnia. Z kolei Paraolimpiada rozpocznie się 28 sierpnia, za kończy 8 września.

Adidas sprzedaje brudne buty. Cena? Lepiej usiądźcie Nowy model Adidas Samba 2025. To już zupełnie inne buty. Z klasyczną wersją mają niewiele wspólnego

Ile razy Francja organizowała Igrzyska Olimpijskie?

Francja była dwukrotnie gospodarzem letnich igrzysk olimpijskich: Letnie Igrzyska Olimpijskie 1900 w Paryżu. Letnie Igrzyska Olimpijskie 1924 w Paryżu.

Ubrania wręczających tegoroczne medale na Olimpiadzie

Tegoroczni wręczający medale na Igrzyskach Olimpijskich i Paraolimpijskich ubrani będą w stroje zaprojektowane przez francuski dom mody Louis Vuitton.

Stroje będą zainspirowane stylem chłopców z lat 20., co będzie nawiązaniem do Igrzysk Olimpijskich z 1924 roku, które również odbywały się w Paryżu. 

Stylizacje składać się będą z beretu, koszulki polo, brązowych spodni i białych butów. 

Tak prezentują się stroje od LV na Igrzyska Olimpijskie i Paraolimpijskie:

IMG_7396.jpeg
fot. Instagram @gqfrance 
 
IMG_7397.jpeg
fot. Instagram @gqfrance