Kobieta.Swiatgwiazd.pl > Styl Życia > Te rośliny, to naturalne nawilżacze powietrza. Mają więcej zalet niż myślisz i są banalne w uprawie
Małgorzata Beszczyńska
Małgorzata Beszczyńska 22.08.2023 16:54

Te rośliny, to naturalne nawilżacze powietrza. Mają więcej zalet niż myślisz i są banalne w uprawie

rośliny nawilżające powietrze, unsplash
unsplash/rośliny nawilżające powietrze

Suche powietrze, to problem zwłaszcza latem. Sprawia, że w domu jest duszno, a kurz może pojawiać się na meblach o wiele częściej. Nawilżacze powietrza mogą kosztować dosyć dużo, ale okazuje się, że jest na to sposób. Innym rozwiązaniem, będą naturalne nawilżacze powietrza, które są o wiele tańsze i są nimi… rośliny. Nie tylko pięknie wyglądają, ale są też pożyteczne. Dodatkowym atutem jest to, że nie mają wielu wymagań.

Co na suche powietrze? Sięgnij po tą roślinę, a pozbędziesz się problemu

Istnieje roślina, która nie tylko nawilży powietrze, ale i np. skórę, ponieważ ma bardzo wiele zastosowań. Można ją nakładać na ciało, a nawet jeść i pić w odpowiedniej formie. Mowa o aloesie, który wcale nie jest trudny w uprawie, a stawiając go w domu, możesz czerpać z tego wiele benefitów. Zyskasz źródło wilgoci, ale i materiał do wykorzystania na wiele różnych sposobów. To źródło zdrowia i czystości. 

"Przebłyski", czyli coś, czego potrzebuje każda kobieta. Jak doświadczyć ich na własnej skórze?

Roślina, która nawilża powietrze. Nie należy do najprostszych, ale i nie do najtrudniejszych w uprawie

Wiele osób może być nieco “przerażonych” widząc storczyka, ale wbrew pozorom ta roślina wcale nie jest trudna w uprawie. Wygląda przepięknie, a przy okazji świetnie wpływa na cyrkulację powietrza w domu. Nie należy do roślin, które rosną niemal bez ingerencji człowieka, ale przy nabyciu podstawowej wiedzy, uprawa będzie prosta.

Storczyk z rodzaju Dendrobium lub Schlumbergera jest bardzo pożyteczny i jeśli zależy ci na świeżym, wilgotnym powietrzu w domu, koniecznie postaw go na parapecie, lub stoliku w pokoju.

Jeśli masz wilgoć w domu, lepiej ich unikaj. wypróbuj inne metody

Niestety, te rośliny mogą mieć też negatywny skutek. Jeśli w twoim domu zdarza się, że w przeszłości pojawiał się grzyb, to nawet przy upałach, mogą wywołać jego powrót. W takiej sytuacji wypróbuj innych sposobów na schłodzenie i osuszenie mieszkania.

Używaj wiatraczków, lub sporadycznie rozpylaj wodną mgiełkę w powietrzu. Mogą pomóc też elektryczne odświeżacze powietrza, które nie tylko dają zapach, ale i rozpylają chłodny płyn. 

Tagi: rośliny