Kobieta.Swiatgwiazd.pl > Uroda > Te sposoby działają cuda na trądzik. Dzięki nim Twoje plecy będą idealnie gładkie
Klaudia Tomaszewska
Klaudia Tomaszewska 09.07.2023 18:50

Te sposoby działają cuda na trądzik. Dzięki nim Twoje plecy będą idealnie gładkie

Trądzik na plecach
Voyagerix/Canva, Trądzik na plecach

Trądzik na plecach to nie tylko problem młodych osób. Często walczą z nim nawet kobiety w średnim wieku. Pojawia się znienacka i może rozsiać się po całych plecach, a nawet ramionach. Jak z nim walczyć, aby nie uprzykrzał nam życia, szczególnie latem?

Przyczyny powstawania trądziku na plecach

Drobne, a także większe ropne krosty na plecach pojawiają się z kilku powodów, których wykluczenie z codziennego życia może okazać się niemożliwe. Pierwszym z nich jest stres. To on bardzo negatywnie wpływa na kondycję naszej skóry i to na całym ciele.

Warto także wymienić wzmożoną potliwość, w wyniku której szybciej zatykają się kanaliki odprowadzające łój. Do tej listy należy również dodać niezdrową dietę, w której znajduje się duża ilość cukru, soli i sztucznych składników. Do tego alkohol i wyroby tytoniowe. Nie bez znaczenia są również naturalne predyspozycje i problemy z hormonami.

Gładkie plecy

Monika Miller z chłopakiem na ściance! Wiemy, kim jest ukochany wnuczki byłego premiera

Te produkty na trądzik kupisz w aptece

Mamy dobrą informację, wiele skutecznych środków na trądzik znajdziesz w aptece. Doskonale sprawdzą się wówczas lecznicze kąpiele w szałwii, rumianku czy bratku trójkolorowym. Wspaniale odświeżą skórę, a przy okazji odkażą ją. Możesz dodać do wody również drożdże, które słyną ze skutecznej walki z wypryskami na ciele. Nie zaszkodzi też picie naparów z roślin. Wśród polecanych gatunków znajdują się:

  • bratki,
  • rumianek,
  • dziurawiec,
  • pokrzywa,
  • skrzyp polny,
  • korzeń cykorii podróżnika,
  • pięciornik kurze ziele.

Większość z nich znajduje się w każdej aptece. Jeśli zależy Ci jednak na aplikacji konkretnego produktu na sporadycznie pojawiające się krostki, pasta cynkowa będzie strzałem w dziesiątkę. Ma działanie ściągające i antybakteryjne, a do tego błyskawicznie pozbywa się krostek.

Jak walczyć z wypryskami na plecach?

Nie zaszkodzi także wprowadzić do swojej codziennej rutyny kilku punktów, które pozwolą Ci przede wszystkim dokładnie oczyszczać skórę. Dobierz delikatny żel peelingujący, który usunie martwy naskórek i pozostawi Twoje plecy idealnie gładkie. Warto go stosować 1-2 razy w tygodniu. Pamiętaj o regularności.

Do tego po każdym treningu czy większym wysiłku nie zapomnij o kąpieli. To pozwoli Ci przeciwdziałać zapychaniu się porów. Na podrażnienia stosuj tonik z ogórka i cytryny lub ten z dodatkiem aloesu. Możesz go nawet wykonać samodzielnie w domu. Odkazi skórę i szybko przywróci jej właściwe pH.