Kobieta.Swiatgwiazd.pl > Uroda > Ten owoc można stosować podczas zabiegów na dłonie i stopy. Po 15 minutach nie ma śladu po żółtych paznokciach
Klaudia Tomaszewska
Klaudia Tomaszewska 27.09.2023 10:01

Ten owoc można stosować podczas zabiegów na dłonie i stopy. Po 15 minutach nie ma śladu po żółtych paznokciach

Angela Roma/Pexels, Sposób na żółte paznokcie
Fot. Angela Roma/Pexels, Sposób na żółte paznokcie

Z problemem żółtych paznokci borykają się nie tylko osoby, które cierpią z powodu chorób tego obszaru. Często jest to kwestia przebarwień związanych z ciemnymi kolorami lakieru. To jednak nie wszystko, przebarwienia mogą powodować także przyprawy czy jedzenie. Jest na to jednak skuteczny sposób. Każdy powinien go poznać.

Dlaczego na paznokciach pojawiają się żółte przebarwienia?

Płytka paznokci niszczy się i przebarwia. Jest to proces całkowicie normalny. Do tego może dochodzić również po kontakcie z różnymi potrawami, czy chociażby po pomalowaniu płytki ciemnymi kolorami.

Wówczas, dopóki paznokieć nie odrośnie, będzie się on prezentował niezbyt estetycznie. Co z tym zrobić? Można zadziałać domowymi sposobami i dosłownie w 15 minut pozbyć się problemu. Oto jak to zrobić! 

Jak często należy myć gąbeczkę do makijażu? Tylko wtedy unikniesz siedliska bakterii

Jak skutecznie pozbyć się żółtej barwy z paznokci?

Sprawdzonym sposobem na żółte paznokcie jest soda oczyszczona. To ona skutecznie, ale delikatnie usuwa cieniutką warstwę płytki i sprawia, że przebarwienia znikają.

To jednak nie wszystko. Można do tego wykorzystać również owoc, który praktycznie każdy ma w domu. Mowa o cytrynie. Jeśli twój problem nie ma podłoża grzybicznego, a związany jest jedynie z kwestiami kosmetycznymi, zabieg z wykorzystaniem tego owocu można przeprowadzać w zasadzie raz w tygodniu. Potrzebować będziesz jedynie cytryny i szczoteczki z miękkim włosiem.

Ten domowy sposób naprawdę działa

Cytrynę umyj i pokrój na kawałki, tak aby można było je wygodnie złapać. Teraz przyszedł czas na pocieranie płytki. Na każdy paznokieć przeznacz 15 minut. Następnie wyszoruj całość dokładnie przy wykorzystaniu szczoteczki z miękkim włosiem.

Dzięki temu skutecznie usuniesz żółte plamki na paznokciach. Warto oczywiście wymoczyć dłonie w ciepłej wodzie i mydle. Kolejno posmaruj dłonie kremem, a do tego zabezpiecz płytkę odżywką, która nawilża paznokcie i poprawia ich kondycję.