Kobieta.Swiatgwiazd.pl > Uroda > Ten składnik pomoże ci naprawić cerę po zimie. Szukaj go w kremach
Martyna Pałka
Martyna Pałka 17.03.2024 05:36

Ten składnik pomoże ci naprawić cerę po zimie. Szukaj go w kremach

cera
fot. Canva/Lordn

Zima powoli odchodzi w zapomnienie, co nie oznacza, że nie pozostawiła ona śladu na naszej cerze. Niskie temperatury i wysoka wilgotność powietrza, jakie panują w tym okresie, bez wątpienia odbiły się na kondycji skóry. Ten jeden składnik nie tylko znacznie ją odżywi, ale też dogłębnie nawilży. Co więcej, można go znaleźć w wielu popularnych kosmetykach.

 

Ten składnik pomoże Ci uratować skórę po zimie

Istnieje wiele składników kosmetyków, które przynoszą ratunek naszej zmęczonej lub nawet podrażnionej skórze. Jeżeli jesteś zainteresowana dogłębnym nawilżeniem, odżywieniem i wzmocnieniem swojej cery po okresie mrozów, warto wyposażyć swoją kosmetyczkę w specyfiki z ektoiną, która potrafi naprawdę zdziałać cuda dla naszej skóry.

Jest to substancja organiczna, zaliczana do grupy aminokwasów, która świetnie wspomaga komórki narażone na trudne czynniki zewnętrzne, takie jak promieniowanie UV, ekstremalnie niskie temperatury, czy suche powietrze. Nie tylko dokładnie odżywia naszą cerę, ale też utrzymuje jej równowagę komórkową, poprzez wiązanie cząsteczek wody w kompleksy.

Te perfumy z Zary pachną jak zapach znanej, luksusowej marki

Kto powinien stosować kosmetyki z ektoiną?

Ektoina potrafi przynieść zbawienie naszej skórze, zwłaszcza tej, która przez długi czas była narażona na niekorzystny wpływ środowiska zewnętrznego. Nic więc dziwnego, że ten cudowny składnik znalazł zastosowanie w wielu produktach, które z łatwością znajdziemy na drogeryjnych półkach.

Dzięki niej możesz znacznie poprawić wygląd i kondycję swojej cery, a to dlatego, że ektoina zapobiega utracie wody i dalszym uszkodzeniom komórek. Jest to więc niezawodny sprzymierzeniec w walce z suchą i odwodnioną skórą.

Co więcej, kosmetyki z ektoiną sprawdzą się również w przypadku cery dojrzałej, która wymaga mocnego nawilżenia i ujędrnienia, oraz skóry wrażliwej, dla której będą działać łagodząco, kojąco i przeciwzapalnie. Jest to również świetna alternatywa dla posiadaczy atopowej cery, ponieważ ektoina posiada komponent leczniczy, który buduje barierę hydrolipidową i wspiera w stanach zapalnych skóry.

Jakie kosmetyki z ektoiną uratują Twoją skórę po zimie?

Jeżeli zastanawiasz się nad wprowadzeniem ektoiny do swojej codziennej pielęgnacji, rozpocznij od zastosowania kremu z tym zbawiennym składnikiem. Taki kosmetyk nie tylko mocno odżywi i nawilży cerę, ale też pomoże nam odbudować zniszczenia, jakie powstały na niej przez okres zimy i niskich temperatur. Oprócz typowych drogeryjnych kosmetyków możesz również zerknąć do apteki, gdzie z łatwością dostaniesz kilka maści z ektoiną. Nie tylko zregenerują one uszkodzenia, ale też pomogą w niwelowaniu zmarszczek. 

Innym świetnym produktem jest serum z ektoiną, które jeszcze dogłębniej odżywi i nawilży naszą cerę, a także pomoże wzbogacić ją o brakujące składniki. Serum z takim składem mocno ujędrni naszą skórę, a także zniweluje wszystkie zniszczenia, jakie pozostawiła na naszej twarzy mroźna zima.

Ektoina 1.jpg
Jakie kosmetyki z ektoiną uratują Twoją skórę po zimie?, fot. Canva