Kobieta.Swiatgwiazd.pl > Styl Życia > Były obciachem, a tego lata znów są trendy. Modowe koszmary wróciły do łask
Anna Koperska-Kolbusz
Anna Koperska-Kolbusz 22.05.2024 18:48

Były obciachem, a tego lata znów są trendy. Modowe koszmary wróciły do łask

trendy na lato 2024
fot. IG

Trendy na lato 2024. Do łask wróciło to, co jeszcze niedawno uznawane było za koszmar i kojarzone było z bezguściem. Teraz znów wybiegi i sieciówki toną w panterkach czy białych rajstopach. Ale to niejedyny powrót do przeszłości.

Co wróciło do trendów 2024?

Moda jest jak bumerang i co jakiś czas na wybiegi wraca coś, co wydawało się, że zostało już dawno wyeliminowane z trendów, dlatego nie warto szybko żegnać się ze starymi elementami naszej garderoby. Gdy coś wyjdzie z mody, lepiej niech z nami poczeka na czas, gdy znowu powróci na szczyty. Ubrania typu vintage w swoim złotym czasie jeszcze bardziej zyskują na atrakcyjności.

W 2024 roku możemy zauważyć dużo powrotów do minionych lat. Projektanci inspirują się różnymi minionymi dekadami. Wiele podbieramy klasyki z mody lat 90. czy nieco ekstrawagancji i z lat 80. lub romantyzmu z lat 70. Do łask powracają stare style takie jak old money czy mob wife. 

Inspirujemy się na nowo tym, co już w modzie było i wykorzystujemy to powtórnie w naszych stylizacjach.

Spódnice mini wracają do łask. Wydłużą sylwetkę, a w H&M kupisz już za 23,99 zł Sukienka w panterkę z Zary hitem lata 2024. Z czym ją nosić?

Materiałowe opaski, damskie krawaty – co znów jest modne?

Materiałowe opaski:

Choć puściliśmy je w nie pamięć, to teraz znów są modne.  Zakładamy je już nie tylko jako ochronę przed wiatrem, ale również jako modowy element stylizacji. Nosi je sama księżna Kate.

Damskie krawaty:

Moda na zapożyczanie z męskiej garderoby trwa w najlepsze. Po marynarkach oversize i smokingach nadszedł czas na krawaty. Zagościły na nowo w damskich stylizacjach. Ciekawie podkręcą look modowym twistem.

Kiedyś koszmar, teraz hit lata 2024

Panterka:

“Vogue” okrzyknął ją wzorem wiosny, a największe domy mody promują ją w swoich kolekcjach. Gwiazdy już sięgają po ten dziki wzór, który dodaje charyzmy i ekstrawagancji. Możemy postawić na total look lub przemycić tylko mały dodatek w tym wzorze w stylizacji. A pomyśleć, że jeszcze dwa lata temu panterka kojarzyła się nam z kiczem, tandetą i pewnym wschodnim krajem.

Białe i kolorowe rajstopy:

Jakiś czas temu z trudem można było dostać je w sklepach, chyba że z akcesoriami komunijnymi. Teraz znów opanowały świat mody na dobre już kilka sezonów temu i zostają z nami również tego lata. Są fajnym ożywieniem i akcentem kolorystycznym w stylizacji. Idealnie pasują do butów typu mary jane!