Kobieta.Swiatgwiazd.pl > Styl Życia > TVP przekazało porażającą informację. Mężczyzna wypił popularny napój i zmarł. Lekarze alarmują
Katarzyna Derda
Katarzyna Derda 25.09.2021 19:45

TVP przekazało porażającą informację. Mężczyzna wypił popularny napój i zmarł. Lekarze alarmują

zmarł
Obraz David Schwarzenberg z Pixabay

TVP Info opublikowało przerażającą historię 22-letniego mężczyzny z Chin, który zmarł w tajemniczych okolicznościach. Chińscy lekarze twierdzą, że przyczyną było zbyt szybkie wypicie dużej ilości gazowanego napoju.

TVP przekazało informację, że lekarze, jacy podjęli się leczenia 22-latka z Pekinu, uważają, że przyczyną śmierci było wypicie w 10 minut całej 1,5-litrowej butelki Coca-Coli.

Mężczyzna przed śmiercią dotarł do szpitala Chaoyang w Pekinie. Skarżył się na silny ból brzucha, wzdęcia, miał bardzo szybkie tętno przy niskim ciśnieniu krwi i przyśpieszony oddech.

Śmiertelna Coca-cola?

Lekarze chińscy opisali jego przypadek w czasopiśmie „Clinics and Research in Hepatology and Gastroenterology”, w którym dowodzili, że zbyt szybkie przyjęcie nadmiernej ilości Coca-Coli wywołało pneumatozę – chorobowe nagromadzenie gazu w jelitach i żyle wrotnej.

Pneumatoza spowodowała z kolei niedotlenienie i niedokrwienie wątroby, a to z kolei doprowadziło do śmierci mężczyzny, twierdzą autorzy artykułu, w tym medyk Qiang He.

Raport spotkał się jednak z dużą krytyką środowisk medycznych. Jego zasadność zakwestionował brytyjski ekspert, profesor Nathan Davies, biochemik z University College London.

Davies uważa, że to bardzo mało prawdopodobne, by wypicie takiej ilości gazowanego płynu mogło być przyczyną śmierci. Dodaje, że przyczyną mogła być niezdiagnozowana infekcja bakteryjna.

Wypicie coli mogło być czynnikiem zaostrzającym stan pacjenta, ale nie musiało. Poza tym – zdaniem Daviesa – wciąż nie wiadomo, czemu wątroba zmarłego była niedotleniona.

Źródło: TVP Info

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Kilka wskazówek, aby wyglądać doskonale na zdjęciach z wakacji
  2. Opalenizna jak u gwiazd? Znamy na to rewelacyjny sposób
  3. Jacek Iwaszko wyszedł z „Milionerów” z czekiem na milion zł. Wiemy, jaki przelew dostanie naprawdę