Kobieta.Swiatgwiazd.pl > Uroda > Tym sposobem zrobisz piegi i wyszczuplisz twarz. Potrzebujesz jednego produktu, a efekt utrzymuje się nawet tydzień!
Klaudia Tomaszewska
Klaudia Tomaszewska 12.09.2023 05:03

Tym sposobem zrobisz piegi i wyszczuplisz twarz. Potrzebujesz jednego produktu, a efekt utrzymuje się nawet tydzień!

Jovana Stojanovic/Canva, Domowy sposób na trwałe piegi
Fot. Jovana Stojanovic/Canva, Domowy sposób na trwałe piegi

Piegi to najgorętszy trend ostatniego roku. Wiele kobiet marzy o tych drobnych kropkach na twarzy. Dodają w końcu masę uroku, odmładzają, a przy okazji odciągają uwagę od ewentualnych niedoskonałości i przebarwień. Ten nowy sposób na wykonanie piegów i conturingu można zrobić w domu. Efekt utrzymuje się nawet do tygodnia.

Każda kobieta marzy o piegach

Marzenie o piegach można ziścić. Do tej pory dużą popularnością cieszyło się malowanie piegów henną, a także specjalnymi mazakami. Można  również spryskać twarz produktem na odrosty. Niektóre panie decydowały się nawet na bardziej radykalne rozwiązanie, czyli makijaż permanentny tych okolic, który utrzymuje się nawet 2 lata. Jest jednak kosztowny i bolesny.

Ostatnio dużo mówi się o triku, który umożliwia wykonanie piegów, a także conturingu twarzy i to w domu. Potrzebujesz do tego zaledwie jednego kosmetyku.

Egipcjanin zostawił ją z brzuchem: "Zawierają takie związki z... turystkami z Europy, żeby się zabawić"

Jak optycznie wyszczuplić twarz?

Poza piegami, na drugim miejscu plasuje się konturowanie twarzy. Zazwyczaj wykonywane jest podczas robienia makijażu. Nie jest to zatem trwały efekt, a po zmyciu make-upa kompletnie znika. Można jednak wykorzystać samoopalacz, który pozostanie na skórze około tygodnia.

Dzięki temu cały czas można cieszyć się wyszczuploną optycznie twarzą i zaoszczędzić masę czasu podczas porannego szykowania się do pracy.

Trwałe piegi i conturing domowym sposobem

Do tego domowego zabiegu potrzebować będziesz samoopalacza, najlepiej w formie pianki. Możesz wybrać dowolne rozwiązanie, które najlepiej sprawdza się na całym twoim ciele. Do tego wybierz pędzel do twarzy o prostych, równych włoskach. Pamiętaj, że nie będzie się on później nadawał do wykonania makijażu.

Oczyść i odtłuść twarz, najlepiej przy wykorzystaniu toniku lub hydrolatu. Piankę umieść w pojemniczku i włóż do niej pędzel. Następnie przykładaj go leciutko do twarzy, tak aby powstały nieregularne piegi. Jeśli chcesz z kolei wykonturować twarzy, zamoczonym w samoopalaczu pędzlem stwórz cienie w odpowiednich miejscach, czyli na czole, żuchwie, nosie i pod kością policzkową. Całość pozostaw na kilka godzin. Po zmyciu od razu zobaczysz rezultaty. Pamiętaj, że produkt utlenia się w ciągu około 2 dni.