Kobieta.Swiatgwiazd.pl > Moda > Uciekł z Polski i wystąpił w niemieckim "Top Model"
Alicja Markowska
Alicja Markowska 06.05.2024 14:44

Uciekł z Polski i wystąpił w niemieckim "Top Model"

Top Model
fot. kadr YouTube

Program "Top Model" cieszy się ogromną popularnością nie tylko w Polsce, a jedną z popularniejszych wersji jest niemiecki format. Tym razem uwagę przewodniczącej jury i internautów zwrócił 21-letni Polak. Przed kamerami wyznał, dlaczego uciekł z kraju. Co skłoniło go do tak ostatecznej decyzji? Od lat nie widział się z bliskimi.

"Top Model" podbija świat. Hit TVN emitowany w ponad 100 krajach

W Polsce doczekaliśmy się już 12 edycji popularnego show, które otworzyło drogę do sławy wielu dzisiejszym celebrytom. To tam poznaliśmy m.in.: Karolinę Pisarek, Karolinę Gilon, Marcelę Leszczak, Aleksandrę Żuraw, Klaudię El Dursi czy Radka Pestkę. W zdobyciu rozpoznawalności nie trzeba nawet zwyciężyć "Top Model". Grunt to charakter i pomysł na siebie.

Nasza wersja z Joanną Krupą, Kasią Sokołowską, Marcinem Tyszką i Dawidem Wolińskim w roli jurorów została oparta na amerykańskim formacie America’s Next Top Model. Na całym świecie program emituje prawie 200 krajów, a w Europie jedną z popularniejszych edycji jest niemieckie "Top Model".

Przewodniczącą jury jest modelka Heidi Klum, która współpracuje z programem od blisko 20 lat również jako producentka. Tym razem na castingu zjawił się Polak o nieoczywistej urodzie. Czym przykuł uwagę?

Marianna Schreiber już nie rozpacza po mężu. Przekazała dobre wieści. Płyną gratulacje Agnieszka Radwańska pokazała nowy dom. "Jak mauzoleum". Nie wszystkim się spodobało

Polak w niemieckim "Top Model". Kim jest Maximilian?

Jeden z odcinków niemieckiego programu wzbudził sporo emocji z uwagi na występ Polaka. 21-letni Maximilian wziął udział w castingu do "Top Model". Jego nietypowa uroda oraz stylizacja przykuła uwagę Heidi Klum, która miała okazję zobaczyć, jak chłopak radzi sobie na wybiegu.

Pochodzący z Polski Maximilian na co dzień mieszka w stolicy Austrii, Wiedniu, gdzie spełnia swoje marzenia o karierze w modelingu. Do udziału w programie zachęciła go przyjaciółka, u której mieszka. Od lat to jej rodzina zastępuje mu własną. Chłopak w wieku 16 lat został wyrzucony z domu.

Na szczęście mogłem liczyć na wsparcie przyjaciółki. Od lat mogę u niej spać, spędzam święta z jej rodziną. Miałem cel, żeby pojawić się w "Top Model" i nie porzuciłem tego marzenia - wyznał.

Jak poradził sobie podczas eliminacji? Wyznanie o Polakach mogło narazić go na spore problemy.

Polak w niemieckim "Top Model". Ostro wypowiedział się o Polakach

21-latek nie bał się opowiedzieć słynnej modelce o swoich życiowych doświadczeniach. Trudna sytuacja rodzinna sprawiła, że w młodym wieku musiał nauczyć się odpowiedzialności. Jako homoseksualista miał problem ze znalezieniem zrozumienia. Nawet rodzice nie udzieli mu wsparcia, na jakie liczył.

Jako homoseksualnemu mężczyźnie trudno mi było dokonać coming outu. Pochodzę z Polski, a dokładniej moi rodzice stamtąd są. I jak powszechnie wiadomo, Polska to bardzo chrześcijański kraj. To jeden z gorszych krajów do bycia gejem, jakie można sobie wyobrazić. Dlatego, gdy skończyłem 16 lat, zostałem wyrzucony z domu. Byłem bezdomny przez swoją seksualność - przyznał.

Historia Polaka poruszyła Heidi Klum. Modelka z uwagi na wygląd i umiejętności uczestnika postanowiła dać mu szansę w kolejnym etapie niemieckiego "Top Model". Internauci już zaczęli wychwalać jego urodę i typować go jako faworyta programu.

Top Model
21-latek z niemieckiego "Top Model" ostro o Polakach, fot. instagram.com/maxkreiner/
Top Model
21-latek z niemieckiego "Top Model" ostro o Polakach, fot. instagram.com/maxkreiner/
Top Model
21-latek z niemieckiego "Top Model" ostro o Polakach, fot. instagram.com/maxkreiner/