Kobieta.Swiatgwiazd.pl > Styl Życia > Usuwanie tatuażu – jak przygotować się do zabiegu?
Dominika Bryś
Dominika Bryś 03.05.2021 12:58

Usuwanie tatuażu – jak przygotować się do zabiegu?

usuwanie tatuażu
fot. ashley-byrd, www.unsplash.com

Przyjmowanie ibuprofenu lub aspiryny przed wizytą w celu usunięcia tatuażu laserowego spowoduje nadmierne siniaki wokół leczonego obszaru. Jeśli chcesz przyjąć coś doustnie, aby zmniejszyć dyskomfort, weź paracetamol – jest on przetwarzany w wątrobie i nie powoduje siniaków.

Trzymaj się z dala od słońca
Nie bierz ibuprofenu ani aspiryny
Wykonaj research

Podczas usuwania tatuażu ważne jest, aby dostosować się do swoich oczekiwań. Zrozum, że potrzeba czasu i że istnieje wiele czynników, które wpływają na liczbę zabiegów laserowych potrzebnych do całkowitego usunięcia. Większość ludzi wymaga co najmniej pięciu sesji, ale czynniki takie jak kolor tuszu, jakość, lokalizacja i typ skóry mogą mieć wpływ na tę liczbę. Aby dowiedzieć się, ile zabiegów laserowych będziesz potrzebować, skonsultuj się z licencjonowanym technikiem laserowym w celu konsultacji. Chociaż nie będą w stanie wiedzieć na pewno, dopóki nie zobaczą, jak tatuaż reaguje na kilka pierwszych zabiegów, mogą podać przybliżoną ocenę.

Pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić, aby przygotować się do zabiegu laserowego usuwania tatuaży, jest znalezienie godnej zaufania kliniki/ gabinetu. Istnieje wiele ośrodków medycznych, które oferują takie usługi; jednak lasery, których używają, zostały zaprojektowane do powierzchownych zabiegów kosmetycznych. Użycie niewłaściwego lasera może spowodować powstawanie pęcherzy, blizn i trwałych przebarwień skóry. Chociaż te miejsca mogą wydawać się atrakcyjne, ponieważ są zwykle tańsze, lasery, których używają, nigdy nie są w stanie całkowicie usunąć tatuażu i często wyrządzają więcej szkód, niż pożytku.

Jeśli kochasz słońce, będziesz musiał odpocząć od niego przed i po zabiegu usunięcia tatuażu. Licencjonowany technik laserowy nie będzie w stanie wykonać zabiegu, jeśli skóra jest poparzona lub nawet opalona. Wynika to z faktu, że skóra jest wtedy bardziej wrażliwa i może wykazywać niepożądane reakcje na zabiegi laserowe. Zaleca się nie wystawiania tego obszaru na działanie słońca lub zakrywanie go przez dwa tygodnie przed każdą sesją lasera.

Jedz i pij dużo płynów

Ważne jest, aby nie pojawiać się na zabiegu laserowego usuwania tatuaży na pusty żołądek, zwłaszcza jeśli w przeszłości występowały zawroty głowy i omdlenia. Pamiętaj, aby zjeść wcześniej posiłek i pić dużo płynów.

Wiedz, czego się spodziewać

Teraz, gdy zdecydowałeś się pozbyć niechcianego tatuażu, czas dowiedzieć się, jak przygotować się do pierwszej sesji laserowego usuwania tatuaży. Aby uzyskać najlepsze możliwe wyniki, należy z wyprzedzeniem wykonać kilka czynności. Są też takie, których warto unikać. Usuwanie tatuażu – jak przygotować się do zabiegu?

Tagi: