Kobieta.Swiatgwiazd.pl > Styl Życia > Używasz płynu micelarnego? Koniecznie zwróć uwagę na ważny szczegół
Katarzyna Augustyniak
Katarzyna Augustyniak 24.03.2021 23:07

Używasz płynu micelarnego? Koniecznie zwróć uwagę na ważny szczegół

płyn micelarny
Unsplash/Laura Chouette/płyn micelarny

Płyn micelarny jest niezastąpiony w demakijażu. Pozwala na szybkie i dokładne oczyszczenie twarzy. Jest jednak coś, na co warto zwrócić uwagę jeśli chcemy używać go w prawidłowy sposób.

Zalet płynów micelarnych jest wiele. Trudno jest wielu z nas wyobrazić sobie zakończenie dnia bez tych kosmetyków. Bywają niezastąpione nie tylko na co dzień, ale również w podróży. Okazuje się, że nie zawsze używanie ich przyniesie nam pozytywne rezultaty.

Płyn micelarny – czy warto go stosować?

Płyn micelarny zawiera w swoim składzie substancje powierzchniowo czynne, czyli tzw. detergenty. To dzięki temu jest tak skutecznym kosmetykiem do oczyszczania.

Detergenty są bardzo silnymi środkami, które poza wysoką skutecznością w kwestiach higieny, mogą zaburzać prawidłowe pH skóry i powodować podrażnienia.

Jak uniknąć podrażnienia? Przede wszystkim należy ponownie umyć twarz po użyciu płynu micelarnego. To sprawi, że pozbędziemy się wszystkich silnych substancji, które w przeciwnym razie mogłyby pozostać na naszej skórze.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

Bardzo ważnym krokiem jest zastosowanie toniku. Tonik zapobiega rozwojowi bakterii i reguluje pH skóry. Najlepiej zastosować go na lekko wilgotną skórę. Dzięki temu kosmetykowi nie będziemy musiały się martwić o prawidłowe nawilżenie.

Dobry peeling, ale nie za często

Wiele ekspertów chwali dobroczynne działanie peelingów. Peeling sprawia, że nasza skóra jest lepiej oczyszczona. Przede wszystkim usuwa martwy naskórek.

Coraz więcej marek kosmetycznych ma w swojej ofercie różne zestawy peelingujące. Jak wiemy, peeling działa również ujędrniająco. Wiele kobiet zauważa znaczną poprawę kondycji skóry już po pierwszym domowym zabiegu.

Niestety, jak z każdym kosmetykiem, tak i z peelingiem nie można przesadzić. Używany w nadmiarze może uszkodzić powłokę ochronną skóry, wysuszyć ją i spowodować podrażnienia.

Specjaliści zalecają, by stosować peeling maksymalnie 2 razy w tygodniu. Wtedy jego działanie przyniesie same dobroczynne skutki dla naszej cery.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

Źródło: Kobieta.gazeta.pl, Blessthemess.pl, Vogue.pl