Kobieta.Swiatgwiazd.pl > Styl Życia > Vera Wang sprzeciwia się siwiźnie. Mocne słowa o popularnym trendzie
Anna Koperska-Kolbusz
Anna Koperska-Kolbusz 27.05.2024 12:27

Vera Wang sprzeciwia się siwiźnie. Mocne słowa o popularnym trendzie

Vera Wang
fot. EastNews

Vera Wang ma 75 lat, a wygląda na co najmniej o 20 mniej. Projektantka sukien ślubnych udzieliła wywiadu, w którym wyznała, dlaczego sprzeciwia się trendowi na siwe włosy.

Dla kogo Vera Wang projektowała suknie ślubne?

Vera Wang to amerykańska projektantka mody zamieszkująca w Nowym Jorku. Była łyżwiarką figurową w latach 60. i brała udział w amerykańskich mistrzostwach kraju, ale rzuciła ten sport, bo nie dostała się do drużyny olimpijskiej.

Amerykanka o chińskich korzeniach znana jest w szczególności z kolekcji sukien ślubnych. Projektowała dla takich gwiazd jak Jessica Simpson, Sarah Michelle Gellar, Heidi Klum, Avril Lavigne, Jennifer Garner i wielu innych.  Uszyła suknie dla Mariah Carey, Jennifer Lopez, Thalíi, Jessiki Simpson, Avril Lavigne, Victorii Beckham, Jennifer Garner, Sharon Stone, Sarah Michelle Gellar, Umy Thurman, Holly Hunter, Campbell Brown, Jeri Ryan i Karenna Gore. 

Tak prezentowały się gwiazdy projektach Wang:

Ubierz się jak Carrie Bradshaw w "I tak po prostu… 3". Wszystko kupisz w sieciówkach Sukienka w panterkę z Zary hitem lata 2024. Z czym ją nosić?

Vera Wang o życiu prywatnym

Vera Wang 22 maja w odcinku podcastu „Wiser Than Mez Julią Louis-Dreyfu poruszyła różne tematy. Rozmawiała np. o dużej presji wywieranej przez ukończenie 75 roku życia. Wyjawiła też, że pragnie żyć jak najdłużej, aby oglądać, jak jej córki żyją i jak noszą jej kreacje. Jest matką 33-letniej Cecilii i młodszej o 3 lata Josephiny.

Mam nadzieję, że wezmą ślub przed moją śmiercią, a ja zobaczę obydwa wesela – powiedziała Wang, która w 1989 roku zaprojektowała własną kreację ślubną, zanim  zajęła się projektowaniem i szyciem sukienek dla gwiazd.

Jeśli chodzi o życie miłosne, Vera przyznaje, że spotykała się z różnymi mężczyznami, ale nie było jej dane stworzyć stałej relacji. Projektantka i jej mąż Arthur Becker rozwiedli się w 2012 roku, po 23 latach małżeństwa. 

Kiedy jesteś kobietą pracującą w takim samym stopniu jak ja i inne kobiety, które znam, które kocham i szanuję, może to być nieco onieśmielające. Życie singla ma swoje zalety. Będąc sama, zaczęłam dawać sobie pozwolenie, aby trochę lepiej o siebie zadbać.

Vera Wang przeciwna siwym włosom

Vera Wang w podcaście odpowiedziała, dlaczego nie przestaje farbować siwych włosów. W ostatnich latach powrócił trend na eksponowanie naturalnego koloru, kojarzonego ze starością Propagują go m.in. Sarah Jessica Parker czy Anna Mucha.

Farbuję włosy, mam [za chwilę] 75 lat i nie wyobrażam sobie zapuszczania siwizny – Wang odpowiedziała prowadzącej Julii Louis-Dreyfus na pytanie dotyczące jej charakterystycznej fryzury. 

Vera wytłumaczyła też, że jej siwizna nie rośnie równomiernie i gdyby zdecydowała się zaprzestać farbowaniu, to „wyglądałaby jak zły skunks”.

Co o tym sądzicie?