Kobieta.Swiatgwiazd.pl > Uroda > W ten sposób uzyskasz wymarzone loki. Nie potrzebujesz wałków, ani lokówki. Efekt jest zachwycający
Klaudia Tomaszewska
Klaudia Tomaszewska 08.09.2023 10:18

W ten sposób uzyskasz wymarzone loki. Nie potrzebujesz wałków, ani lokówki. Efekt jest zachwycający

Kręcone włosy
Fot. Tim Mossholder/Pexels, Kręcone włosy

Kręcenie włosów wymaga wprawy, a także umiejętności. Do niedawna trzeba było wykorzystać do tego lokówkę, cienką prostownicę lub wałki. Ten trik kompletnie odmieni twoje układanie włosów, do tego pozwoli ci zaoszczędzić sporo czasu z rana. Aż trudno uwierzyć, że do kręcenia pukli wystarczy wykorzystać ten element garderoby.

Loki bez niszczenia włosów

Pod wpływem gorącego powietrza włosy mogą ulec zniszczeniu. Szczególnie jeśli korzystamy z lokówki lub prostownicy praktycznie codziennie. Co, jednak jeśli chcemy mieć piękne, pokręcone włosy, ale, tak aby ich nie uszkodzić?

Jest na to sposób. W ostatnim czasie dużą popularnością cieszyły się specjalne materiałowe wałki, które zakładało się na noc, na wilgotne włosy. Rano efekt był naprawdę zniewalający. Jednak ten produkt jest dosyć drogi. Sprytne internautki, które pasjonują się tematyką włosów, wpadały na lepszy pomysł.

Zrzuciła habit po pięciu latach. W końcu opowiedziała całą prawdę. "Chciałam, żeby potrącił mnie autobus"

Ten sposób naprawdę działa

Umyte włosy najlepiej pokryć aktywatorem loków, dzięki temu będą bardziej podatne na kręcenie. Następnie przygotuj czyste skarpetki. Najlepiej, aby były one wykonane z bawełny lub bambusa.

Podziel pukle na partie, dzięki temu będzie ci łatwiej zakręcić je na skarpetki. Do tego same loki będą ładnie się układały.

Wykorzystaj bawełniane skarpetki

Do przedziałka przykładamy skarpetki, koniecznie od strony palców. Pamiętaj, żeby wszystkie włosy zawsze zakręcać w jedną stronę. Przygotowany pukiel zacznij zawijać od góry pod materiał. Na koniec dół skarpetki przekręcamy, tak aby tkanina oplotła fragment włosów i zawiązujemy całość gumką.

W ten sposób należy zakręcić pasma na całej głowie. Rano wystarczy zdjąć gumki i skarpetki, a następnie roztrzepać włosy palcami i w razie potrzeby rozczesać.

@antoninapiotrowska Odpowiadanie użytkownikowi @Natalllia Jak zakręcić włosy na skarpetkę- tutorial 🧦 #wlosynaskarpety #lokibezużyciaciepła #kreconewlosy ♬ Jakbym zjadł mentosy i popił je colą - Kacperczyk