Kobieta.Swiatgwiazd.pl > Styl Życia > Wiesz, że w oknach znajduje się "tryb zima"? Ten trik pozwoli ci zaoszczędzić sporo pieniędzy
Martyna Pałka
Martyna Pałka 16.11.2023 17:15

Wiesz, że w oknach znajduje się "tryb zima"? Ten trik pozwoli ci zaoszczędzić sporo pieniędzy

Tryb zima w oknach
Tryb zima w oknach, fot. Canva/BirgirKorbet

Zima zbliża się wielkimi krokami, a razem z nią nadchodzą coraz niższe temperatury. W związku z tym warto przygotować się na najzimniejsze miesiące i już teraz poprawić szczelność swoich okien. Czy wiesz, że w każdym z nich znajduje się “tryb zima”, który można niezwykle łatwo włączyć?

Nasze okna mają ukrytą funkcję!

Jesień powoli schyla się ku końcowi, a to oznacza początek zimy i ujemnych temperatur. W związku z tym warto już teraz przygotować swój dom na mrozy i zabezpieczyć go przed nadmiernym wychłodzeniem. Okazało się, że istnieje jeden bardzo prosty sposób, aby ograniczyć chłód w swoim mieszkaniu.

Okazało się, że nasze okna posiadają ukrytą funkcję, która pozwoli nam ograniczyć napływ zimnego powietrza w najchłodniejsze miesiące tego roku. Jest to szczególnie pozytywna wiadomość dla wszystkich mieszkańców terenów nawiedzanych przez intensywne i porywiste wiatry. “Tryb zima” chroni nie tylko przed mrozem, ale również wilgocią i wiatrem.

Co jeść jesienią i zimą, żeby mieć dobre samopoczucie? Przedstawiamy żelazne zasady

Jak przygotować się na nadchodzącą zimę?

Pewna influencerka postanowiła podzielić się swoim sposobem na szybkie i łatwe ocieplenie domu. Okazało się, że nasze okna mają ukrytą funkcję, które znajdzie swoje zastosowanie podczas najzimniejszych miesięcy tego roku.

Na swoim najnowszym filmiku pokazała kilka prostych wskazówek, które każdy z nas może już dzisiaj zastosować w swoim mieszkaniu i zabezpieczyć się przez kolejnymi zimnymi nocami. Jeżeli więc narzekasz na nadmierne wychłodzenie domu i zastanawiasz się nad wymianą okien, sprawdź najpierw, czy nie znajduje się w nim funkcja, która w prosty i darmowy sposób rozwiąże wszystkie Twoje problemy!

Już teraz włącz "tryb zima" w swoim oknie!

Pewna tiktokerka zwróciła uwagę, że nasze okna posiadają pewną ukrytą funkcję, która idealnie sprawdzi się podczas zimowych dni. Nie tylko pozwoli ona na znaczne ograniczenie napływu zimnego powietrza do Twojego domu, ale też zatrzyma przepływ wilgoci i mrozów. 

Co więcej, włączenie “trybu zima” wcale nie wymaga specjalnych umiejętności oraz fachowej wiedzy. Wystarczy, że otworzysz okno i zerkniesz na jego framugę. Właśnie tam znajduje się przycisk, który należy odpowiednio przekręcić, aby wprowadzić swoje okna w tryb ograniczający nadmierny przepływ zimna. 

@mama_mopuje Tak zaoszczędzisz pieniądze 🤑 Musisz wiedzieć że KAŻDE okno ma dwa tryby - LATO i ZIMA ! To bardzo ważne jeśli w okresie grzewczym chcesz zaoszczędzić na rachunkach za ogrzewanie 🔥 Gdy tylko zacznie się okres grzewczy przestaw okna na tryb zimowy, który polega na mocniejszym docisku skrzydła do ramy okna 🪟 Okno będzie szczelniejsze i zmniejszysz tym ucieczkę ciepła z domu 🏡 Potrzebujesz do tego zaledwie śrubokręta lub kombinerek 🛠️ Pamietaj, żeby przestawić okna na LATO jak tylko skończysz ogrzewać dom 👋 Przydatna porada ? Daj znać w komentarzu czy stosujesz to w swoim domu ♥️ #OknaWDomu #RegulacjaOkien #TrybZima #SezonGrzewczy #PrzygotujSieNaZime #zmniejszrachunki ♬ dźwięk oryginalny - mama_mopuje
Tagi: zima