Kobieta.Swiatgwiazd.pl > Styl Życia > Jak farbować włosy w domu, by uzyskać wymarzony kolor? Znamy niezawodne sposoby
Aleksandra Kwaterkiewicz
Aleksandra Kwaterkiewicz 13.07.2020 11:20

Jak farbować włosy w domu, by uzyskać wymarzony kolor? Znamy niezawodne sposoby

włosy
pixabay.com/ artursfoto

Włosy farbowane u fryzjera są o wiele łatwiejszą i pewniejszą opcją. Nie zawsze jednak chcemy wydawać duże pieniądze. Prawdę mówiąc, jeśli chcemy coś zmienić, w obliczu panującej kwarantanny, jesteśmy zdane tylko na siebie. Nie szkodzi, efekt może być naprawdę udany. Trzeba tylko wiedzieć jak zabrać się do zabiegu.

Włosy to nasza ozdoba. Odpowiedni kolor i fryzura mają działanie odmładzające i upiększające. Jeśli chcesz farbować włosy w domu, musisz przestrzegać kilku niezawodnych sposobów, które zapewnią ci pełen sukces. Żadnych nierówności, plam, czy kilku odcieni naraz. Wystarczy przestrzegać pewnych zasad.

Włosy – sposoby na farbowanie

Przede wszystkim musisz wiedzieć jaki zabieg chcesz wykonać. Czy potrzebujesz pokryć odrost, siwe włosy, czy marzy ci się kompletna zmiana? Jeśli jesteś brunetką, która marzy o jasnym blondzie, raczej nie podejmuj się takiego zabiegu w domu. Radykalne zmiany koloru są zbyt ryzykowne, by robić je samemu.

Najpierw więc zdecyduj się jaki kolor cię interesuje. Czytaj dokładnie opakowania, żebyś wiedziała, czy dana farba pokryje właśnie twój aktualny kolor. Bez dokładnej wiedzy o swoim kolorze, nie dobierzesz farby w taki sposób, by efekt cię zadowalał. Zawsze możesz zaczerpnąć rady od profesjonalnego fryzjera, który określi kolor Twoich włosów.

  1. Pierwsza reakcja Małgorzaty Trzaskowskiej po ogłoszeniu wyników zwala z nóg. Jej słowa przejdą do historii
  2. Kinga Duda właśnie podeszła do mikrofonu i zaczęła mówić o szacunku dla LGBT. Zaprzeczyła wszystkiemu, co do tej pory mówiono
  3. Kinga Duda nie dostała karty i musiała w pośpiechu opuścić lokal wyborczy. Wiemy, co działo się później

Farbowanie: dobrze się przygotuj

Zanim zaczniesz mieszać farbę w miseczce, przygotuj sobie wszelkie niezbędne utensylia. Rękawiczki, pędzel do nakładania, klamry do rozdzielania włosów, grzebień, ręcznik oraz minutnik. Dokładnie zapoznaj się z instrukcją farby. Ważne jest też zaopatrzenie się w odpowiednią ilość opakowań, tak, by na pewno nic ci nie zabrakło. Gdy będziesz gotowa, zacznij farbowanie od odrostów, dopiero po 10 minutach nałóż farbę na całą długość włosów. W ten sposób unikniesz różnicy w kolorach.

Końcówki włosów są zazwyczaj bardziej narażone na zniszczenia, farba powinna znajdować się na nich najkrócej. Jeśli masz siwe włosy i chcesz pokryć tylko je, nałóż na pasma bez siwych włosów odżywkę, w ten sposób ograniczysz działanie farby i dokonasz bezpiecznej koloryzacji siwizny. Pamiętaj, by zawsze dzielić włosy na sekcje. Użyj do tego klamerek. W ten sposób farba dotrze wszędzie. Jest bardzo ważne, żebyś miała równą koloryzację, a nie w charakterystyczne dla domowych zabiegów ciapki.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

włosy

Farbowanie w domowych warunkach jest wyzwaniem. Najpewniej dopiero za którymś razem poznasz swoje włosy tak, że zabieg będzie dla ciebie bezproblemowy.

włosy

Długie włosy można ufarbować w domowych warunkach. Należy jednak przygotować się z ilością potrzebnej farby. Nie może jej zabraknąć.

włosy

Pamiętajmy, że farbowanie włosów musimy zacząć od odrostów.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Przecież kupowaliśmy je codziennie w Biedronce i Lidlu, po prostu ręce opadają. Nie do pomyślenia, jak wiele towarów ostatnio wycofano z obrotu
  2. Robert Makłowicz zaskoczył wszystkich. Pokazał zdjęcia z Chorwacji, szczęka opad
  3. Wiemy, kto wygrał wybory prezydenckie. Właśnie przekazano wyniki exit poll
  4. Duda jednak nie wygrał? Nieprawdopodobna sytuacja, Polakom trudno będzie uwierzyć
  5. Nagle przewodniczący PKW zaczął mówić nieprawdopodobne rzeczy. Wszyscy na sali wybuchnęli śmiechem
  6. Polacy myśleli, że się przesłyszeli. Jedno zdanie Dudy na wiecu wielu zdziwiło

Źródło: avanti24.pl