Kobieta.Swiatgwiazd.pl > Styl Życia > Wrzuć kulkę z folii aluminiowej do pralki, a nie pożałujesz. Efekt jest niesamowity
Klaudia Tomaszewska
Klaudia Tomaszewska 27.11.2023 09:57

Wrzuć kulkę z folii aluminiowej do pralki, a nie pożałujesz. Efekt jest niesamowity

Sarah Chai/Canva, Wrzuć foliową kulkę do pralki
Fot. Sarah Chai/Canva, Wrzuć foliową kulkę do pralki

Odkąd dostęp do internetu można mieć z dowolnego miejsca na ziemi, nie brakuje trików na szybsze sprzątanie, sprawniejsze i skuteczniejsze pranie i wiele innych tipów, które mają na celu ułatwienie codziennego życia. Aby miały odpowiednie zastosowanie, muszą być nie tylko proste, ale też szybkie i tanie. Ten sposób kompletnie odmieni twoje pranie. Musisz go poznać i to zanim nastawisz pralkę.

Dlaczego warto dodać folię aluminiową do pralki?

W pierwszej chwili ten trik może wydawać się wręcz absurdalny, wystarczy jednak poznać niebywałe działanie folii aluminiowej po włożeniu jej do pralki. Wówczas pranie kompletnie zmienia swój wygląd. Dzieje się tak pod wpływem odpowiedniego przygotowanie aluminiowej kulki.

Musi być ona właściwie zwinięta, tak aby nie uszkodziła delikatnych tkanin. Ten tip jest wyjątkowo tani, ponieważ wystarczy wykorzystać produkt, który z reguły znaleźć można w szufladzie kuchennej.

Jak nosić spódnice jesienią? Uważaj, jedną decyzją możesz optycznie skrócić sobie nogi

Marzysz o miękkim praniu? Koniecznie tego spróbuj!

Po wrzuceniu zwiniętej kulki wykonanej z folii aluminiowej ubrania nabiorą niebywałej miękkości, a to za sprawą delikatnego rozbijania włókien. To wszystko zasługa tego używanego w kuchni produktu.

Dzięki temu, że jest on lekki, nie niszczy struktury ubrań, nawet tych delikatnych. Do tego pod wpływem wody nabierze ciężaru i świetnie sprawdzi się do rozbijania waty w poduszkach.

Pamiętaj, aby odpowiednio przygotować folię zanim wrzucisz ją do pralki

Warto mieć jednak na uwadze, że folia aluminiowa powinna być odpowiednia zwinięta. Nie mogą pojawić się ostre elementy, które mogą pozaciągać tkaniny. Dlatego kulka powinna być idealnie uformowana.

Warto umieścić ją między ubraniami, a także zadbać o to, aby nie było ich zbyt dużo w pralce, dzięki temu będzie miejsce, aby zostały one dokładnie uprane, a folia aluminiowa bez przeszkód się między nimi poruszała.

Wypróbujesz w swoim domu?