Kobieta.Swiatgwiazd.pl > Uroda > Wystarczy 10 złotych i wizyta w aptece. Twoje rzęsy będą rosły jak szalone!
Małgorzata Beszczyńska
Małgorzata Beszczyńska 07.09.2023 11:17

Wystarczy 10 złotych i wizyta w aptece. Twoje rzęsy będą rosły jak szalone!

rzęsy, pexels
pexels, długie rzęsy

Przedłużanie rzęs, to zabieg na który decyduje się wiele kobiet. Często, towarzyszy temu również ich zagęszczenie, a metod dostępnych na rynku kosmetycznym jest bardzo dużo. Alternatywą dla wizyty w salonie kosmetycznym jest używanie przyklejanych rzęs, które często nadają się do wielokrotnego użytku. Obie możliwości są jednak dosyć kosztowne. Co jeśli twoje naturalne rzęsy będą naturalnie gęste i długie? Proponujemy sposób z użyciem produktu z apteki. Możesz sporo zaoszczędzić.

Sposób na długie rzęsy? Przede wszystkim uważaj, aby nie wypadły

Zanim zadbasz o to, aby twoje rzęsy urosły, postaraj się uważać, aby nie wypadały. Wzmocnienie rzęs, to nie tylko stosowanie rozmaitych specyfików, ale np. higiena, podczas zmywania makijażu. Jeśli używasz bardzo chemicznych produktów o skomplikowanym składzie i np. pocierasz oczy mocno wacikiem, istnieje większa szansa, że niektóre rzęsy wypadną. Zamiast tego, stosuj np. olejek arganowy, oliwę z oliwek, delikatne płyny do demakijażu, a nasączony wacik kładź na rzęsach i odczekaj, a nie pocieraj.

Co oznacza sen o zdradzie? Jego symbolika jest ściśle związana z miłosnymi relacjami. Musisz mieć się na baczności

Olejek rycynowy na rzęsy. Jak działa? Warto mieć go w domu

Olejek rycynowy, to produkt, który w dziedzinie urody stosowały już nasze babcie! Stymuluje włosy do wzrostu, a więc stosowany jest również na skórę głowy, aby zagęścić kosmyki. Kobiety chętnie aplikują go również na rzęsy, ale trzeba pamiętać, że ze względu na wrażliwe gałki oczne, trzeba to robić z wyjątkową delikatnością.

Najlepszym przyrządem do nałożenia olejku rycynowego będzie malutka szczoteczka, albo patyczek kosmetyczny. Rzęsy można wówczas przeczesać zamoczonymi w olejku włoskami, albo delikatnie posmarować. Taki zabieg można praktykować maksymalnie dwa razy w tygodniu, aby nie podrażnić oczu. Olejek musi być nakładany na dokładnie umyte rzęsy, bez śladów po makijażu. Najlepiej stosować go przed snem.

Produkt znajdziemy w każdej aptece, a jego cena to zaledwie około 10 złotych.

Uważaj na skutki uboczne stosowania olejku rycynowego. To bardzo ważne

Niestety, zdarza się, że nasza skóra może zareagować alergicznie. Olejek rycynowy, to dobry domowy sposób, ale nie można zapominać o tym, że każdy organizm jest zupełnie inny. Zanim nałożysz olejek rycynowy na rzęsy, wykonaj próbę. Posmaruj czubkiem patyczka kosmetycznego jedną z powiek. Niech to będzie dosłownie “kropka”. Odczekaj około 10 minut. Jeśli twoje oczy nie zaczną łzawić, prawdopodobnie nie ma ryzyka podrażnienia. Inne możliwe skutki uboczne, to opuchlizna, lub zaczerwienione spojówki. Zdarza się to niezwykle rzadko, ale należy pozostać czujnym i bardzo ostrożnym.

Tagi: rzęsy