Kobieta.Swiatgwiazd.pl > Uroda > Wystarczy 5 zł, aby skutecznie pozbyć się siwych włosów. Wiemy, jak to zrobić bez użycia farby!
Martyna Pałka
Martyna Pałka 13.08.2023 10:28

Wystarczy 5 zł, aby skutecznie pozbyć się siwych włosów. Wiemy, jak to zrobić bez użycia farby!

Jak pozbyć się siwych włosów?
Jak pozbyć się siwych włosów?, fot. Canva

Pojawiające się siwe włosy potrafią być prawdziwym utrapieniem. Całe szczęście istnieje kilka prostych sposobów, które mogą rozwiązać nasz problem, a co najważniejsze, nie zniszczyć przy tym naszych włosów i kosztować nas całego majątku.

Sprawdzony sposób na siwe włosy

Każdy z nas chciałby być całe życie pięknym i młodym. Niestety, pewne rzeczy są nieubłagane i niemożliwe do uniknięcia. Tak właśnie jest w przypadku stopniowo pojawiającej się siwizny. I choć siwe włosy wcale nie są wadą i nie odejmują nam atrakcyjności, wiele osób czuje się z nimi niekomfortowo i najchętniej chciałoby je zakryć.

Najprostszym sposobem na pozbycie się siwiejących włosów jest ich zafarbowanie. Niestety, jest to proces bardzo często kosztowny i obciążający nasze włosy. Całe szczęście istnieje kilka innych sposobów na pozbycie się siwizny i powrót do naturalnego koloru.

Wiemy, czego absolutnie unikać w samolocie. Jeszcze niedawno ten trend lansowany influencerki!

Kosztuje zaledwie 5 złotych, a pomoże Ci pozbyć się siwych włosów

Jednym z najprostszych domowych sposób na pozbycie się siwych włosów, jest zastosowanie naparu z szałwii. Środek ten nie tylko poprawi koloryt naszej fryzury, ale też nie obciąży naszego domowego budżetu. Co więcej, do jego przygotowania nie potrzebujesz specjalnych zdolności.

Miksturę powinieneś zacząć od zalania około 10 liści szałwii gorącą wodą. Następnie, musisz odczekać około 3 minut. Ten czas możesz wykorzystać na dokładne umycie włosów. Po ostygnięciu naszego naparu spłucz nim całe włosy, dokładnie wcierając go w poszczególne pasma. Taki zabieg najlepiej powtarzać około 2 razy w tygodniu.

Ten domowy sposób pomoże Ci pozbyć się siwych włosów

Kolejny domowy przepis na przyciemnienie włosów obejmuje jedynie dwa łatwo dostępne składniki - wodę i kawę. Około 8 łyżeczek kawy mielonej zalej wrzątkiem. Naczynie przykryj talerzykiem i pozostaw na około 10 minut. Po upływie czasu dokładnie wymieszaj całą miksturę.

Otrzymaną mieszankę wetrzyj we włosy. Jeżeli chcesz wzmocnić efekt, na pasma nałóż folię spożywczą i trzymaj ją przez około 20 minut. Pamiętaj jednak, aby przed wykonaniem któregokolwiek z tych zabiegów wykonać próbę na niewielkim odcinku skóry i sprawdzić ewentualną reakcję alergiczną organizmu.

Źródło: msn.com

Tagi: Uroda