Kobieta.Swiatgwiazd.pl > Uroda > Wystarczy produkt z kuchni za 2 złote! Efekt? Dogłębne oczyszczenie twarzy, jak od kosmetyczki
Małgorzata Beszczyńska
Małgorzata Beszczyńska 15.09.2023 14:45

Wystarczy produkt z kuchni za 2 złote! Efekt? Dogłębne oczyszczenie twarzy, jak od kosmetyczki

pexels, oczyszczanie twarzy
oczyszczanie twarzy sodą

Gładka skóra na twarzy, to marzenie wielu osób, a zwłaszcza tych, które muszą na co dzień zmagać się z problematyczną cerą. Okazuje się, że istnieje domowy sposób na wygładzenie skóry, a potrzebujesz do tego wyłączne dwóch produktów, które masz w kuchni. Jeden z nich kosztuje tylko dwa złote!

Oczyszczanie twarzy domowym sposobem. Jak zrobić peeling?

Pierwszym sposobem na oczyszczenie twarzy w domu, bez użycia gotowych produktów z drogerii będzie peeling z cukru i… kawy. Mieszając oba produkty (kawa musi być intensywna, gęsta i chłodna) możemy skutecznie oczyścić twarz, przy okazji pobudzając ją, usuwając oznaki zmęczenia. Cukier lub sól można mieszać też z innymi naturalnymi produktami, takimi jak sok z grejpfruta, czy maseczką z kurkumy. 

Tym sposobem zrobisz piegi i wyszczuplisz twarz. Potrzebujesz jednego produktu, a efekt utrzymuje się nawet tydzień!

Domowe oczyszczanie twarzy sodą oczyszczoną. Ten sposób prawie nic nie kosztuje!

Aby perfekcyjnie oczyścić twarz, wykonaj delikatny peeling z łyżeczki sody oczyszczonej i łyżki miodu. Wmasuj mieszankę dokładnie w twarz, omijając okolice oczu. Tak powstałą “maseczkę” możesz pozostawić na kilka minut, a potem spłukać letnią wodą, wcześniej znów masując twarz i czekając, aż zacznie się pienić. 

Zanim wykonasz zabieg, upewnij się, że twoja skóra nie reaguje na sodę alergicznie. Nałóż bardzo małą ilość produktu np. na czoło. 

Maska z sody oczyszczonej na stopy. Będą gładkie, jak nigdy wcześniej!

Genialnym sposobem jest też wykonanie maseczki z sody oczyszczonej i pokrycie nią stóp ze zrogowaciałym naskórkiem. Sodę rozmieszaj z wodą w takich proporcjach, aby stworzyć z niej papkę. Produkt nałóż na stopy i załóż skarpetki jednorazowe, lub po prostu potrzymaj przez 10 minut w misce. Dla lepszego efektu, możesz trzymać stopy w misce z… mlekiem. Ono również zmiękcza naskórek.