Kobieta.Swiatgwiazd.pl > Styl Życia > Gigant odzieżowy łączy siły z Żabką. Od teraz kupisz tam ubrania. I to jakiej marki!
Anna Koperska-Kolbusz
Anna Koperska-Kolbusz 27.05.2024 19:29

Gigant odzieżowy łączy siły z Żabką. Od teraz kupisz tam ubrania. I to jakiej marki!

Żabka i Prosto
fot. Instagram

Żabka łączy siły z gigantem odzieżowym. Właśnie ogłoszono, kto podjął się współpracy z siecią sklepów spożywczych. Takiego połączenia chyba nikt się nie spodziewał – tak samo, jak poszerzenia asortymentu o ubrania i akcesoria modowe.

Najbardziej zaskakujące współprace sieciówek

Coraz częściej w świecie mody dochodzi do współprac, które w pierwszej chwili zaskakują. Kto spodziewałby się, że np. H&M stworzy kolekcję z takimi gigantami jak Versace czy Maison Margiela, a Adidas połączy siły z Gucci. Nie mniejszy szok wywołał mariaż Biedronki z Kubotą, czy McDonad's z Matą.

Duże sieciówki chętnie łączą siły z silnymi brandami modowymi. Dla obu stron taka kolaboracja wiąże się z sukcesem – jednym przynosi prestiż i uznanie ze strony klientów, drugim sprzedaż i wysokie zyski finansowe.

Teraz przyszła pora na kolejne zaskoczenie. Żabka po współpracy z Marylą Rodowicz i Sanah zdecydowała się wypuścić kolekcję z uwielbianą wśród młodzieży marką streetwearową.

Polska marka zmieniła logo. Czuć wyraźną inspirację Pradą Wielka wyprzedaż luksusowych perfum w Douglasie. Takich przecen nie było od lat

Żabka i Prosto szykują wspólną kolekcję

Żabka na polskim rynku pojawiła się w 1998 roku. Została założona przez dwóch przedsiębiorców – Dariusza Kalinowskiego i Marka Jakubiaka. Na przestrzeni lat sieć sklepów rozrosła się do ponad 8,5 tysiąca. 

W ofercie Żabki dostanie produkty pierwszej potrzeby. Przekąski, środki do domu, podstawowe kosmetyki, a wkrótce także… ubrania i akcesoria. A przynajmniej na to wskazuje najnowszy post na Instagramie marki.

Administratorzy profilu Żabki zapowiedzieli, że wkrótce ogłoszą, co sieć sklepów typu convenience przygotowała we współpracy z marką Prosto.

Prosto powstało rok po Żabce, a twórcą brandu jest Wojciech “Sokół” Sosnowski. Na początki otworzył wytwórnię stawiającą na hip-hop. Z czasem pod szyldem “Prosto” zaczęto podbijać rynek odzieżowy.

W kampaniach Prosto nie brakuje kontrowersji np. nagości czy szokującej postaci jaką jest Jerzy Niesierowki – polski aktor w przeszłości skazany wyrokiem za współudział w zabójstwie. 

Żabka i prosto połączyli siły

Co takiego planują Żabka i Prosto? Na razie nie wiadomo za wiele na ten temat. Z oficjalnych informacji dowiadujemy się tylko, że już 29 maja zostaną ujawnione szczegóły współpracy. Póki co niecierpliwi mogą zapisać się do newslettera marki Prosto i uzyskać wcześniejszy dostęp do kolekcji przed wszystkimi.

Popularny #mamtowżabce robi się coraz bardziej autentyczny, bo teraz w Żabce oprócz żywości będziemy mieć również odzież.