Kobieta.Swiatgwiazd.pl > Styl Życia > "Zapamiętajcie te nazwiska". Maja Bohosiewicz o "ustawie Kamilka", to nią wstrząsnęło
Martyna Pałka
Martyna Pałka 17.07.2023 15:57

"Zapamiętajcie te nazwiska". Maja Bohosiewicz o "ustawie Kamilka", to nią wstrząsnęło

Maja Bohosiewcz zabrała głos w sprawie ustawy Kamilka, fot. KAPIF; Facebook/Przyjaciele Kamilka z Częstochowy
Maja Bohosiewcz zabrała głos w sprawie ustawy Kamilka, fot. KAPIF; Facebook/Przyjaciele Kamilka z Częstochowy

Maja Bohosiewicz zabrała głos w sprawie najnowszej ustawy, którą na cześć zakatowanego przez ojczyma Kamilka z Częstochowy, nazwano jego imieniem. Aktorka jest oburzona tym, do czego doszło w Sejmie podczas przedstawienia nowego postanowienia. 

Maja Bohosiewicz w mocnych słowach o nowej ustawie Kamilka

Kilka dni temu polscy politycy przyjęli w Sejmie nową ustawę, którą na cześć tragicznie zmarłego Kamilka z Częstochowy nazwano jego imieniem. Nowelizacja Kodeksu rodzinnego i opiekuńczego, której celem jest między innymi wzmocnienie ochrony dzieci przed przemocą domową, została niemal jednogłośnie przyjęta przez Sejm.

Okazało się, że ośmiu posłów Konfederacji nie zgadzało się ze znaczną większością głosujących polityków i wystąpiło przeciwko nowej ustawie. Swojego oburzenia całą sytuacją nie kryje Maja Bohosiewicz, która nie pojmuje, jak można wystąpić przeciw tak ważnej sprawie, jaką jest ochrona dzieci.

Znaki zodiaku, które mają problem z wiernością. Długie związki to dla nich prawdziwe wyzwanie

Maja Bohosiewicz w poruszającym wpisie o ustawie Kamilka

Gwiazda zdecydowała się zamieścić niezwykle mocny i dosadny post na swoim profilu na Instagramie. We wpisie poruszała temat ustawy Kamilka i wróciła do tego, co wydarzyło się wówczas w Sejmie. Maja Bohosiewicz wymieniła nazwiska wszystkich posłów Konfederacji, którzy zagłosowali przeciwko nowelizacji prawa rodzinnego i opiekuńczego.

Wiecie co jest niesamowite?! Że przeciwko zagłosowało ośmiu posłów Konfederacji: Konrad Berkowicz, Krzysztof Bosak, Grzegorz Braun, Krystian Kamiński, Janusz Korwin-Mikke, Krzysztof Tuduj, Stanisław Tyszka, Michał Urbaniak.

Jednocześnie zaapelowała do swoich obserwatorów, aby zapamiętali zachowanie, wymienionych wyżej panów i byli świadomi tego, że to właśnie oni nie zgadzali się z ustawą mającą na celu wzmocnienie ochrony dzieci w Polsce. Wyznała również, że w tym wypadku ma nadzieję, że ich partia nie otrzyma już takiej liczby głosów.

Tych ośmiu panów nie wstrzymało się od głosu tylko jawnie powiedzieli, że są przeciwko dzieciom. Nie mieści mi się w głowie że ktokolwiek z was mógłby zagłosować na konfederację po takim kroku. Zapamiętajcie te nazwiska.

Maja Bohosiewicz po ustawie Kamilka wypowiedziała się na temat polityki

To jest to jednak jedyna kwestia, jaką aktorka poruszyła w swoim obszernym wpisie w social mediach. Maja Bohosiewicz wyznała, że nie interesuje się polityką, jednak ostatnie wydarzenia i pomysł zapobiegania przemocy domowej sprawiły, że bardziej zajęła się tym tematem. Zdradziła też, co uważa na temat samej polityki.

Atakują nas tylko oszusta, złodziejstwa, podwyżki i od steku tej beznadziei zdecydowanie łatwiej się odciąć, bo to, że jestem na bieżąco w żaden sposób nie zmienia otaczającego mnie świata czy wysokości podatków. Polityka to dla mnie świat matactwa, kasy i najgorsza degrengolada i jedyne o czym myślę to o tym aby ci którzy maja nam służyć postarali się chociaż nie utrudniać.

Trzeba przyznać, że mocny post aktorki rozpętał prawdziwą burzę w komentarzach. Można znaleźć tam liczne głosy poparcia wobec stanowiska gwiazdy, ale też wiele głosów przeciw. Część internautów otwarcie krytykuje Maję Bohosiewicz, która ich zdaniem, nie jest dostatecznie poinformowana i nie wie, o co chodziło wymienionych wyżej posłom Konfederacji. Jeszcze inni nie pochwalają tego, że gwiazda w ogóle postanowiła zabrać głos w sprawach politycznych.

Zobacz zdjęcia:

Maja Bohosiewicz 1.jpg
Maja Bohosiewicz w mocnych słowach o ustawie Kamilka, fot. KAPIF
Maja Bohosiewicz 2.jpg
Maja Bohosiewicz w mocnych słowach o ustawie Kamilka, fot. KAPIF
Maja Bohosiewicz 3.jpg
Maja Bohosiewicz w mocnych słowach o ustawie Kamilka, fot. KAPIF
Tagi: Styl życia