Kobieta.Swiatgwiazd.pl > Uroda > Zmiana koloru włosów domowymi sposobami? To możliwe. Zobacz, jak to zrobić
Klaudia Tomaszewska
Klaudia Tomaszewska 18.12.2023 13:56

Zmiana koloru włosów domowymi sposobami? To możliwe. Zobacz, jak to zrobić

Farbowanie włosów domowymi sposobami
Fot. @michellealeksa Canva, Farbowanie włosów domowymi sposobami

Farbowanie włosów, szczególnie częste, sprawia, że mimo pięknego koloru stają się matowe, brak im wigoru, a w skrajnych przypadkach nawet mogą zacząć wypadać. Co zatem zrobić, aby pukle miały pożądany kolor, a przy okazji były zdrowe? Wystarczy je farbować naturalnymi produktami, a takich w naturze nie brakuje. Oto, z czego warto skorzystać.

Włosy farbowanego mogą być zdrowe?

Z pozoru mogłoby się wydawać, że farbowanie włosów za każdym razem je obciąża. Nie brakuje jednak fenomenalnych zabiegów, które przy okazji nakładania produktu barwiącego, osłaniają łuskę włosa, a nawet ją nawilżają. Często nakłada się także specjalne maski, farby bez amoniaku, czy wersje kwasowe tych produktów. Dużą popularnością cieszą się także tonery, które nie są zbyt inwazyjne, jednak ich trwałość też jest znacznie krótsza.

Wszystkie z wyżej wymienionych zabiegów wymagają jednak wizyty w salonie fryzjerskim, która kosztuje całkiem sporo, w zależności od długości pukli. Jest jednak jeszcze jedna możliwość. Wystarczy skorzystać z domowych rozwiązań, które są całkowicie bezpieczne i skuteczne.

Wiele Polek popełnia ten błąd. Dlaczego nie można dzielić się swoją szczotką do włosów?

W jaki sposób zmienić kolor włosów przy wykorzystaniu samej natury?

Domową metamorfozę można zafundować sobie przy wykorzystaniu całkowicie naturalnych produktów, które są bezpieczne nawet dla bardzo delikatnych włosów. Do tego dla urozmaicenia możesz pozwolić je użyć nawet dorastającemu dziecku.

Wystarczy, że do włosów jasnych przygotujesz rumianek, miód i cytrynę, a także jogurt i rabarbar. Z kolei do ciemnych sprawdzi się sok z czarnej rzepy, płukanka z kory dębu czy z orzechów, a także pokrzywa i olej rycynowy.

Jak rezultaty możesz uzyskać?

Przy stosowaniu naturalnych składników włosy rozjaśniają i przyciemniają się stopniowo. Musisz być zatem naprawdę cierpliwa. Jak je wykorzystać? Zacznijmy od sposobów na rozjaśnianie.

W przypadku rumianku najlepiej połączyć go z cytryną i stworzyć z niego mgiełkę. Psikanie włosów równomiernie, co kilka dni sprawi, że uzyskasz słoneczne pasemka na głowie. Warto to zrobić na mokre włosy.

Natomiast maska z jogurtu, miodu, cytryny i rabarbaru powinna pozostać na włosach około 2 godzin. Warto całość zabezpieczyć foliowym czepkiem. Po zmyciu włosy będą miały lekko popielaty odcień.

W przypadku ciemnych pukli trzeba zadbać o naturalne produkty najlepiej ze sklepu zielarskiego. Po przygotowaniu płukanki z 3 czubatych łyżek kory lub z 5 rozłupanych orzechów polej nią włosy i odczekaj około godziny, następnie wszystko dokładnie zmyj szamponem. 

Z sokiem z czarnej rzepy należy postąpić podobnie. Warto go nawet dodać do odżywki lub szamponu. Natomiast olej rycynowy najlepiej sprawdzi się na noc.