Kobieta.Swiatgwiazd.pl > Uroda > Zrób farbę do włosów z resztek! Naturalny sposób na siwe włosy błyskawicznie pokryje pasma
Małgorzata Beszczyńska
Małgorzata Beszczyńska 17.09.2023 13:22

Zrób farbę do włosów z resztek! Naturalny sposób na siwe włosy błyskawicznie pokryje pasma

sposób na siwe włosy, pexels
pexels, farbowanie włosów

Genialny sposób na siwe włosy bez farbowania? Okazuje się, że można to zrobić całkowicie za darmo i ekologicznie. Wystarczy kilka… resztek, które znajdziesz w domu. To odpadki po produktach, z których już nie skorzystasz. Błyskawicznie przyciemnią włosy, ukrywając srebrne kosmyki i odrosty.

Co na siwe włosy? Użyj odpadków, czyli łupin z orzecha

Genialnym, domowym sposobem na siwe włosy, jest patent, który stosowały już nasze babcie. Chodzi o łupiny z orzecha, które szczególnie w sezonie jesiennym często zostają nam po konsumpcji. Te odpadki wbrew pozorom genialnie działają na przyciemnianie włosów, a za ich pomocą stworzysz “farbę”, która nie tylko ukryje siwiznę, ale i na pewno nie zniszczy struktury włosa. Jak ją zrobić?

Łupiny oczyść, rozdrobnij i włóż do garnka. Zalej wodą i gotuj tyle czasu, aż woda zacznie bulgotać. Następnie przykryj je i trzymaj na małym ogniu, aż woda zacznie nabierać brunatnego koloru. Odczekaj aż nie będzie gorąca i intensywnie wmasuj we włosy przy myciu, jak szamponetkę. “Zabieg” powtarzaj dwa razy w tygodniu.

Księżycowe torebki, to must-have na jesień. Kobiety je pokochały! Najtańszą kupisz już za 29,99 zł w Sinsay

Domowy trik na siwe włosy. Nie wyrzucaj torebki po herbacie?

Jeśli nie lubisz bardzo esencjonalnej herbaty, a pozostają ci torebki po parzeniu, możesz zrobić z nich nie lada użytek. Chodzi czarną, najbardziej podstawową herbatę, która ma najbardziej intensywny, ciemny kolor. Możesz użyć też liści z herbaty naturalnej, parzonej w dzbanku.

Pozostaw torebki lub liście (możesz zebrać je z kilku dni, dla wzmocnienia efektu) i jeszcze raz zalej wodą. Kiedy ponownie zaczną się parzyć, trzymaj je tak jak najdłużej, aż woda będzie bardzo ciemna. Odczekaj, aż wystygnie i postępuj tak samo, jak w przypadku sposobu pierwszego, o którym przeczytasz powyżej.

Jak farbować siwe włosy naturalnymi produktami? Użyj przyprawy, której używasz na święta

Chyba żadna przyprawa nie kojarzy nam się ze świątecznymi ciastami tak, jak cynamon. Pachną nim ciasta, ale i np. grzaniec. Kupując całą torebkę, zwykle nie wykorzystujemy wszystkiego. Możemy zatem uznać, że po raz kolejny swoje zastosowanie w odsiwianiu włosów będzie miał produkt “z odzysku”. Cynamon wymieszaj z oliwą z oliwek i połóż na siwe kosmyki. Możesz użyć folii, dla utrwalenia efektów. Po 2 godzinach umyj głowę.