Kobieta.Swiatgwiazd.pl > Moda > Co zamiast welonu? Oto dodatki idealne na ślub
Martyna Pałka
Martyna Pałka 15.02.2024 17:00

Co zamiast welonu? Oto dodatki idealne na ślub

Co zamiast welonu? Te dodatki idealnie sprawdzą się na ślubie!
Co zamiast welonu? Te dodatki idealnie sprawdzą się na ślubie!, fot. Canva

Ślub jest z pewnością wydarzeniem, które na zawsze pozostanie w naszej pamięci. Nic więc dziwnego, że każdy chce tego dnia prezentować się jak najlepiej. Wiele panien młodych zastanawia się, czy koniecznie musi zakładać wtedy tradycyjny biały welon. Okazało się, że istnieje kilka sposobów na zastąpienie tego dodatku.

Co zamiast welonu podczas ślubu? Istnieje kilka alternatyw

Uroczystość zaślubin dla wszystkich kobiet jest wyjątkowym dniem, podczas którego chcą nie tylko wyglądać, ale też czuć się najpiękniej na świecie. Bardzo często przygotowania do tego dnia trwają tygodnie, miesiące, a może nawet lata, podczas których wszystko może zostać dopięte na ostatni guzik. Nic więc dziwnego, że wiele panien młodych zastanawia się, czy warto sięgnąć po tradycyjny welon, czy może zaryzykować z bardziej nowatorskim rozwiązaniem.

Chociaż welon wydaje się najczęstszym i najbardziej pożądanym wyborem, jeżeli nie czujemy się w nim komfortowo, warto porzucić ten pomysł na rzecz innych dodatków, które tego dnia możemy mieć na swojej głowie. Trzeba też wziąć pod uwagę fryzurę, jaką planujemy mieć na sobie podczas ceremonii, bo w zależności od tego będą nam pasować określone wykończenia.

ślub 1.jpg
Co zamiast welonu podczas ślubu? Istnieje kilka alternatyw, fot. Canva
Te perfumy z Zary pachną jak zapach znanej, luksusowej marki

Te dodatki możesz wybrać na ślub zamiast welonu

Jeżeli nie jesteś tradycjonalistką i chciałabyś zrezygnować z klasycznego welonu, istnieje kilka alternatyw, które idealnie sprawdzą się podczas tego wyjątkowego dnia. Jedną z nich jest elegancka tiara, która świetnie wkomponuje się w Twoje włosy. Jest to świetny wybór w przypadku sukni i wystroju glamour.

Jeżeli jednak stawiasz na bardziej rustykalny charakter uroczystości, dobrym rozwiązaniem może być wianek, skomponowany z polnych kwiatów. Ten typ ozdoby najlepiej sprawdzi się na rozpuszczonych, długich włosach, zwłaszcza jeżeli uroczystość zaplanowana jest na wiosnę lub lato. Wianki mogą zostać wykonane z żywych lub sztucznych kwiatów z dodatkiem wstążek, gałązek oraz tasiemek.

Jeszcze innym pomysłem jest ozdobienie naszej włosy za pomocą opaski, która jest obecnie jednym z największych ślubnych trendów. Pasuje zarówno do stylu boho, jak i glamour, a do tego sprawdzi się w przypadku wielu różnorodnych fryzur — od rozpuszczonych loków po wysokiego koka.

ślub 2.jpg
Te dodatki możesz wybrać na ślub zamiast welonu, fot. Canva

Czym rzucać na ślubie, kiedy nie masz welonu?

Kolejną obawą, towarzyszącą pannom młodym, które chcą w tym wyjątkowym dniu zrezygnować z welonu, jest to, czym będą rzucać podczas tradycyjnych oczepin. Jeżeli jednak nie czujesz tego dodatku, nie warto decydować się na niego tylko i wyłącznie z powodu tej zabawy.

Zamiast niego możesz wykorzystać do tej tradycji inny ślubny dodatek, jak na przykład bukiet sztucznych lub prawdziwych kwiatów, który tego dnia będziesz trzymać w swoich dłoniach. Innym pomysłem jest rzucanie ręcznie wykonanego wianka, o którego wykonanie możesz poprosić bliskich lub zamówić go w specjalnym zakładzie.

Jeżeli jednak Cię to nie przekonuje, kolejnym pomysłem jest podwiązka, którą w dniu ślubu masz na swoim udzie. Nowym pomysłem na oczepiny jest również przypięcie tasiemek do bukietu i wręczenie po każdej z nich kolejnej kobiecie. Ta, której wstążka zostanie odcięta, jako ostatnia, będzie według tradycji kolejną panną młodą.

Powiązane
KAPiF
Rozpoznajesz, czyje to oczy? Rozwiąż trudny quiz i sprawdź swoją wiedzę